Fotoğrafın Nicole Kidman Will Smith’in tokadına şaşırdığı esnada çekildiği iddiası

Fotoğrafın Nicole Kidman Will Smith’in tokadına şaşırdığı esnada çekildiği iddiası

Yanlış Yanlış

Bulgular

AFP fotoğrafçısı Robyn Beck fotoğrafın tokatla ilgisi olmadığını açıkladı.

Los Angeles Times fotoğrafçısı Myung Chun da tepkinin tokatla ilgisi olmadığını söylemiş.

Bu içerik 1 yıldan daha eski tarihlidir.

İki yıllık pandemi arasının ardından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Dolby Tiyatrosu’nda pazar akşamı düzenlenen 94. Oscar Ödül törenine, oyuncu Will Smith’in sunucu ve komedyen Chris Rock’a saldırması damga vurdu. Olay sosyal medyada konuşulurken, oyuncu Nicole Kidman’ın şaşırdığı bir anı gösteren fotoğraf olayla ilişkilendirildi. 

nicole kidman iddia el

AFP fotomuhabiri şaşkınlıkla tokatın ilgisi olmadığını açıkladı 

Araştımaya başladığımızda Vulture isimli medya kuruluşunda konu hakkında yayınlanan bir yazıya ulaşıyoruz. Metnin içindeki bir Tweette fotoğrafın Getty Images’da yer aldığı ve fotoğrafları çeken kişinin de Robyn Beck olduğu belirtilmiş. Kamuya açık bir stok fotoğraf platformu olan sitede fotoğrafçının çektiği tüm karelere ulaşmak mümkün. 

nicole kidman 2

Beck AFP fotoğrafçılarından ve Getty Images için 94. Oscar Ödülleri’nde çekim yapanlardan biri. Gece boyunca çektiği fotoğrafların tümüne yine aynı sitenin ilgili bölümünden erişilebiliyor. Beck’in çektiklerinden biri de, Kidman’ın iddia konusu fotoğrafı. 

nicole kidman 3

Beck tören sonrasında Twitter hesabından yaptığı açıklamada Kidman’ın reaksiyon toplayan fotoğrafının Will Smith’in attığı tokatla ilgisi olmadığını, şov başlamadan öncçekildiğini ve salona giren birine gösterdiği tepki sırasında kaydedildiğini açıkladı. 

Fotoğraf tokattan önce çekilmiş 

Vulture’da yayınlanan yazıda da Kidman’ın şok anının tokatla ilgisi olmadığı anlatılıyor. Yazı için gecenin bir diğer fotoğrafçısı olan Los Angeles Times’tan Myung Chun’a ulaşılmış, Chun da objektifine yansıyan kareyi "Kidman salon giren Jessica Chastain’i gördüğünde verdiği tepki" diye açıkladı. Bu bölümün törenin televizyondan canlı yayınlanmayan bölümünde ve Will Smith’in tokadından önce yaşandığı da yazıda yer alıyor. Kidman ve Chastain’in törende görüştüklerine dair fotoğraflar da var. 

nicole kidman 7

Teyit Avustralyalı aktris Nicole Kidman ve yapım şirketi Blossom Films’e de konu hakkında bilgi almak üzere yazdı, ancak henüz bir yanıt alamadı. 

Oyuncu Will Smith ise Chris Rock’tan özür diledi