Fotoğrafın Maggie Smith'in gençliğini gösterdiği iddiası

Fotoğrafın Maggie Smith'in gençliğini gösterdiği iddiası

Yanlış Yanlış

Bulgular

Sağdaki fotoğrafta Maggie Smith, soldakinde ise oyuncu Loretta Young var.

Young oyunculuğa 1917’de, Smith ise 1955’te başladı. İkisi farklı kuşaklardan.

Bu içerik 1 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medya platformlarında yaygın ve iki ayrı fotoğrafın yer aldığı bir paylaşımda genç gözüken kişinin Harry Potter serisinin önemli karakterlerinden Profesör McGonagall’ı canlandıran oyuncu Maggie Smith’in gençliği olduğu öne sürüldü. 

maggie smith iddia

Sağdaki Maggie Smith, soldaki ise oyuncu Loretta Young

Harry Potter filminde Profesör McGonagall karakterini canlandıran oyuncunun ismi Maggie Smith. İddia görsel olarak paylaşılan fotoğrafta sağda kostümüyle Smith’i görüyoruz. Soldaki görseli tersine aradığımızda ise oyuncu Loretta Young’ın ismine ulaşıyoruz. Buradan hayat hikayesi ve fotoğraflarının yer aldığı detaylı bir internet sitesine ulaşmak da mümkün.

1913 tarihinde doğan Young 2000 yılında hayatını kaybetti. Oyunculuğa ilk başladığı tarih ise IMDB kayıtlarına göre 1917. Yer aldığı son yapım 1989 tarihli Lady in the Corner olmuş.

maggie smith foto

Young ve Smith farklı dönemlerde oyunculuğa başladı 

Maggie Smith, Young’dan sonraki bir kuşaktan. 1934 yılında doğan Smith halen oyunculuk yapmayı sürdürüyor. Hatta bu yıl içinde çıkması planlanan ve yapım aşamasında olan Downton Abbey: A New Era, A German Life ve The Miracle Club isimli yapımlarda oynadı. Oyunculuğa 1955 yılında BBC Sunday-Night Theatre serisinde başlamıştı. 

maggie smith genclik

Maggie Smith, 1965 yılında Othello yapımında. 

Smith geçtiğimiz ay 87. doğum gününü kutladı. 

Doğrulama Platformu Doğruluk Payı da konu hakkında bir yazı yayınladı.