Teyit 't cetveli' ile podcast dünyasında

Teyit artık podcast dünyasında. t cetvelinde teyitçilerin merceğine takılan araştırmalar ve yenilikler konuşuluyor. t cetveli yayında...


16/01/2020 14:56 1 dk okuma

Bu içerik 3 yıldan daha eski tarihlidir.

Sahte habere neden inanıyoruz? İnsanlar gerçekleri duymak istemiyor mu? Dijital çağın hayatımıza kattığı bu yeni problemle nasıl başederiz? Kendimizi ve aldığımız kararları yanlış bilgi bombardımanından nasıl koruruz?

Mehmet Atakan Foça, Gülin Çavuş ve Emre Saklıca, her hafta teyitçilerin merceğine takılan araştırmaları, gelişmeleri ve yenilikleri konuşuyor, dezenformasyonu yaygınlığını anlamaya, doğru bilginin gücünü yaygınlaştırmanın yöntemlerine dair fikir yürütüyor.

Teyit, "t cetveli" ile artık podcastte!

Teyit’in hazırladığı t cetveli’nin birinci bölümünde gazetecilik, yeni medya ve haber doğrulama organizasyonları açısından 2019 nasıl geçti, 2020’de neler beklemeliyiz konusunu ele aldık. Mehmet Atakan Foça, Gülin Çavuş ve Emre İlkan Saklıca’nın hazırladığı t cetveli Nieman Lab’ın 2020 öngörülerinden yola çıkarak hem yılın muhasebesini yapıyor, hem de yeni yıla ilişkin tahminlerini sıralıyor.