teyit.org yaygın bilinen yanlışlardan, sosyal medyanın gündemine oturan şüpheli bilgilere, yaygın medyanın gündeme getirdiği iddialardan, şehir efsanelerine birçok alanda doğrulama yaparak okurun süzgeçten geçirilmiş bilgiye ulaşması için çalışıyor.

teyit.org böylece birincil haber kaynağı olarak interneti kullanan yurttaşların ve sivil toplum örgütlerinin çevrimiçi platformlarda doğru bilgiye ulaşmasını sağlamayı, eleştirel düşünme alışkanlığını ve doğru bilgiye ulaşma bilincini kazandırmayı amaçlıyor.

Medyaya olan güvenin giderek azaldığı, kutuplaşmanın yaygınlık kazanarak derinleştiği son günlerde teyit.org‘un özellikle kriz anlarında, şüpheli içerikleri doğrulama ve analizlerini yayınlama, eleştirel düşünme ve kaliteli haber ve içeriğin üretimine katkı sağlamak için faaliyet göstermesinin hayati krizleri ve çatışma ihtimallerini minimize edeceğine inanıyoruz.

Kullanım Koşulları ve Gizlilik Sözleşmesi için tıklayın.

teyit.org Teyit Medya Araştırmaları Derneği bünyesinde faaliyet gösteren bir sosyal girişimdir. 

IFCN İlkeler Kılavuzu İmzacısı

Bu arma, teyit.org’un organizasyonel ve editoryal süreçlerinin Uluslararası Doğruluk Kontrolü Ağı’nın prensipleriyle uyuştuğunu göstermektedir. teyit.org, çalışmalarında tarafsız olduğunu, hakkaniyetli davrandığını, kaynaklarının, finansal yapısının ve organizasyonunun şeffaf olduğunu, metodolojisinin herkese açık şekilde paylaşıldığını ve düzeltme politikasını yayınladığını Ağ’ın yönetimi kuruluna ve bağımsız değerlendiriciye ispat ederek İlkeler Kılavuzu’nu imzalamaya ve bu armayı sitesine yerleştirmeye hak kazanmıştır.

Destekçiler

british-embassy

istasyon-logo

siv-dus-logo

Bu websitesi Sivil Düşün AB Programı Aktivist Desteği kapsamında Avrupa Birliği ve European Endowment for Democracy (EED) desteği ile hazırlanmıştır. Bu yayın içeriğinin sorumluluğu tamamıyla teyit.org’a aittir ve AB’nin ya da EED’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

Partnerler