İçgörü

teyit.org ekibinin okuduğu, dinlediği kaynaklardan öğrendikleri, sahte haberin motivasyonuna dair ürettiği bilgiler, editoryal tartışmalar ve sosyal girişimciliğe dair bilgi birikimi İçgörü kategorisinde aktarılmaktadır.

Anlattığımız hikâyeler hepimizin

Dijitalleşme sayesinde bir zamanlar sadece büyük prodüksiyon şirketlerinin elinde tuttuğu güce, artık ortak üretim yapmak isteyen küçük ekipler de sahip. Bu dünyada herkese yer var ve her şey sadece ve sadece size, bir de sırt çantalarınızı kapıp hikayenin peşine düşmenize bakıyor.

Sürdürülebilir bir dünya için hikaye anlatıcılığı

Kapıdaki krizler hepimiz için geliyor. Bir an önce daha sürdürülebilir, yaşanabilir ve adil bir dünya için harekete geçmezsek medeniyetimizin tüm kazanımlarını kaybedeceğiz. Bugünkü tüketim alışkanlıklarımız, haklarımıza ve hayallerimize ulaşamayacağımız bir geleceği inşa ediyor. Peki aynı gökyüzünü paylaşan tüm insan toplulukları bunun yeterince farkında mı?

Factory programını neden yapıyoruz?

Teyit 2019 yılında ilk kez İstanbul ve Ankara’da farklı disiplinlerden katılımcıları bir araya getirerek, yanlış bilgi sorununa alternatif çözümler üretmelerini istedi. 2020’de ikinci kez, bu sefer Eskişehir ve Ankara’da Fikir Geliştirme Kampları ardından Ankara’da Bootcamp ile tamamlanacak Factory bu sene Türkiye’nin ilk kuluçka programına dönüşecek.