İlyas Salman’ın hayatını kaybettiği iddiası

İDDİA: Sanatçı İlyas Salman hayatını kaybetti.

YANLIŞ

Sosyal medyada çeşitli platformlarda sinema ve tiyatro oyuncusu İlyas Salman’ın hayatını kaybettiği yönünde iddialar ortaya atıldı. İddia yaklaşık bin kez paylaşıldı ve on iki bin kişi tarafından etkileşim aldı.

Ancak, İlyas Salman’ın hayatını kaybettiği iddiası doğru değil. Teyit, İlyas Salman ile 27 Mayıs 2019 tarihinde saat 12:02’de görüştü ve halen hayatta olduğunu doğruladı.

Teyit’in telefon aracılığıyla ulaştığı İlyas Salman hayatta olduğunu dile getirdi. Ayrıca Salman, iddiaların asılsız olduğunu da vurgulayarak “Demir gibiyim, gayet sağlıklıyım.” ifadesini kullandı.

Yurt gazetesi tarafından 20 Mayıs 2019 tarihinde yapılan haberde de İlyas Salman hayatını kaybetmediğini ifade etmişti.

İlyas Salman’ın twitter hesabı @ilyassalmansm

İlyas Salman adıyla paylaşım yapan bir Twitter hesabında da bu iddianın asılsız olduğuna yönelik bir paylaşım yapılmıştı ancak “ilyasslman” kullanıcı adlı hesap İlyas Salman’a ait değil.

Teyit’e yaptığı açıklamada İlyas Salman bu hesapların kendisine ait olmadığını, tek hesabının kızı ve oğlu tarafından yönetilen @ilyassalmansm kullanıcı adlı Twitter hesabı olduğunu belirtti.

Sanatçıların hayatlarını kaybettikleri yönünde asılsız iddialar sosyal medyada sık sık ortaya atılıyor. Teyit daha önce ses sanatçısı Devran Çağlar’ın yaşamını yitirdiği yönündeki asılsız iddiaların gerçeği yansıtmadığını doğrulamıştı.

Kaynaklar

İlyas Salman ile yapılan telefon görüşmesi, 27 Mayıs 2019, 12:02 & 15:53

Yurt Gazetesi, Ölüm haberleri çıkan İlyas Salman’dan haber var, 20 Mayıs 2019

İddia hakkında hazırladığımız analizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Okuduğunuz bu analizi daha fazla kişiye ulaştırabilmek, daha çok iddiayı daha kısa zamanda inceleyebilmek için bizi Patreon sayfamızdan destekleyebilirsiniz. 

Kaynaklar

İlyas Salman ile yapılan telefon görüşmesi, 27 Mayıs 2019, 12:02 & 15:53

Yurt Gazetesi, Ölüm haberleri çıkan İlyas Salman’dan haber var, 20 Mayıs 2019