İçerik Formatları

Teyit’te size doğru bilgiyi ulaştırmak, bir Teyit topluluğu yaratmak, aynı zamanda da gözünüze ve kulağınıza hitap etmek için yeni içerik formatları yaratıyoruz.

Teyit Yolu

Öğrenme & Gelişme: Instagram’da sadece görsel hikayeler anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda sizin de dahil olabileceğiniz modüler içerikler üretiyoruz. Testler, anketler ve teyitçilik oyunları ile Instagram’ı bir öğrenme platformu olarak kurguluyoruz. Ezgi Toprak’ın hazırladığı Teyit Yolu ise vakalar üzerinden teyitçilik yöntemlerini anlatıyor. Daha önce ise Teyit’e Muhtaç’ta doğruluğu tartışmalı konuları ele alıyorduk.

Teyitlendin

Özetler: İnternette neyin yanlış neyin doğru olduğunu her an takip etmenin zor olduğunu biliyoruz. Bu yüzden Beşire Korkmaz Teyitlendin bültenimizde haftanın öne çıkan teyitlerini ve teyitçilik ipuçlarını derliyor. Teyitlendin bültenine abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dijital Veli

Topluluk bültenleri: Bültenler zamanımızın olmazsa olmazı. Biz onlara “topluluk” diyoruz. Topluluğun, yani sizin desteğiyle pandeminin ilk günlerinde hayata geçen Covid-19 Postası’nda Nilgün Yılmaz koronavirüs salgınına ilişkin faydalı bilgileri paylaşıyor. Ali Osman Arabacı ise Dijital Veli’de çocuk yetiştiren bireyler için aylık rehberler hazırlıyor, sizi uzmanlarla buluşturuyor.

t cetveli

t cetveli: Emre İlkan Saklıca, Mert Can Yılmaz ve Kansu Ekin Tanca’nın hazırlayıp sunduğu t cetveli podcast serisinde teyitçilerin merceğine takılan araştırmaları, gelişmeleri ve yenilikleri konuşuyor, dezenformasyonun yaygınlığını anlamaya, doğru bilginin gücünü yaygınlaştırmanın yöntemlerine dair fikir yürütüyor.

youtube

YouTube: Kardeş kuruluşumuz olan yaratıcı stüdyo Fayn’ın yanlış bilgi sorununa dair hazırladığı mini belgesel serileri konuyu görsel açıdan ve uzman görüşleriyle ele alıyor. Daha önce ise Mirgün Cabas ile hazırladığımız Bize Yalan Söylediler’de yanlış bilgileri ve doğrularını toparlıyorduk.