Teyitçilerin okudukları, dinledikleri, izledikleri artık Wiser’da

Beş yıldır daha sağlıklı bir bilgi ve medya ekosistemi için çalışan Teyit'in ekibinin beslendiği kaynaklar, her hafta sosyal kürasyon platformu Wiser’da.


08/12/2021 12:00 1 dk okuma

Bu içerik 1 yıldan daha eski tarihlidir.

Teyit’te yanlış bilgi sorunuyla mücadele etmek, bilgi ve medya ekosistemini iyileştirmek için çalışmak, güçlü beslenme kanalları gerektiriyor. Her gün ekip olarak kullandığımız Slack kanalımızda teyitçiliğe ve yanlış bilgi sorununa dair okuduğumuz, dinlediğimiz ve izlediklerimizi paylaşıyoruz. Şimdi bu beslenme rutinimizi herkese açıyoruz.

teyit wiser

Teyitçilerin hafta boyunca merceğine aldığı yazıları, podcastleri ve videoları sosyal kürasyon platformu Wiser’da her perşembe farklı temalarda derliyoruz. Kürasyonlarımızda yer alan Türkçe ve İngilizce içeriklere Wiser uygulamasından ulaşabilirsiniz. İlk kürasyonumuz Teyitçilik: Neden, nasıl? başlığını taşıyor. Önümüzdeki haftalarda görselleri teyit etme ipuçlarından, komplo teorilerine, deepfake’den dijital araştırma yöntemlerine kadar pek çok temada hazırladığımız kürasyonlarımızı Wiser takipçilerimizle paylaşacağız.

Podcast, video, makale ve sesli kitaplar için bir keşif aracı ve sosyal kürasyon platformu olan Wiser, Teyit’in bilgi ve medya ekosisteminin sorunlarına çözüm geliştiren ekipleri bir araya getirerek destekleyen Factory topluluğunun da üyesi.

Wiser’ı App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

t cetveli banner