Gülin Çavuş EFCSN yönetim kurulunda

Teyit’in vizyon ve strateji sorumlusu Gülin Çavuş Avrupa’da teyitçilik standartlarını geliştirmek amacıyla kurulan Avrupa Doğruluk Kontrolü Standartları Ağı’nın yönetim kuruluna seçildi.


08/11/2022 11:50 2 dk okuma

Teyitçilik organizasyonlarını bir araya getirerek şeffaflık, metodoloji ve bağımsızlık alanında standartları geliştirmek için çalışmalar yürüten EFSCN’in yönetim kurulu belirlendi. Bir süredir Avrupa’dan altı teyit organizasyonunun öncülüğünde Avrupa Komisyonu’nun desteği ile çalışmalarına başlayan EFCSN kurulunda Teyit’in vizyon ve strateji sorumlusu Gülin Çavuş da yer alıyor. Yönetim kurulunun tanıtım organizasyonu ise 16 Kasım tarihinde Brüksel’de yapılacak.

Teyitçiliğin tüm dünyada çok daha önemli hale gelmesi ve bilgi ekosisteminde yanlış bilgi sorunun daha da büyümesi bu alandaki standartların daha da güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan EFCSN ilkeleri ise kısa bir süre önce Teyit’in de aralarında yer aldığı 44 organizasyonun imzası ile yayınlandı

EFCSN kısa bir süre önce de ilk yönetim kurulunu seçti. Üyelerin oylarıyla seçilen kurulda beş kurucu organizasyonun temsilcilerinin yanı sıra altı kişi daha seçildi. Teyit’in vizyon ve strateji sorumlusu Gülin Çavuş’un da yer aldığı yönetim kurulunda Maldita’dan Clara Jimenez Cruz, Full Fact’ten Phoebe Arnold, Correctiv’den David Schraven gibi isimler de yer alıyor. efcsn board

Yönetim kurulunun tanıtımı ise 16 Kasım tarihinde Brüksel’de yapılacak.

Organizasyonun yönetim kuruluna seçilen Çavuş ise Teyit’in global alanda teyitçilik standartlarının geliştirilmesi için birçok çalışmada aktif olarak yer aldığını belirterek yüksek standartların yanlış bilgi sorununda daha kalıcı ve etkili çözümler üreteceğinin altını çizdi. 

itwsbyanlisbilgirehbersidebanner