Altıncı yılımızda kullanıcılarımıza armağan: Acil Durum Teyit Kiti

Altıncı yaşımızı kutlarken, kullanıcılarımıza internette karşılaştıkları şüpheli bilgileri teyit edebilecekleri en temel yöntemleri anlatan 'Acil Durum Teyit Kiti' hediye ediyoruz.


26/10/2022 11:00 2 dk okuma

Teyit’te altı yıldır internetteki şüpheli bilgileri inceliyor, toplumun farklı kesimlerini yanlış bilgiye karşı güçlendirecek adımlar atıyoruz. Her gün incelediğimiz onlarca şüpheli bilgi, şimdiye kadar yaptığımız yayınlar ile teyitçiliği internet kullanımının doğal bir parçası haline getirmeyi hedefliyoruz.

Altıncı yaşımızı kutlarken, edindiğimiz tecrübenin bir yansıması olarak internette şüpheli bilgileri teyit edebileceğiniz temel yöntem ve yaklaşımları sunan Acil Durum Teyit Kiti’ni tasarladık. Bu kit internette vakit geçirdiğiniz her an yanlış bilgiden korunmanıza yardımcı olacak ve şüphe kasınızı daha da güçlendirecek. Yanlış bilginin yol açtığı yanlış kararlara, yanlış bilgilenmeye ve dolandırıcılıklara karşı sizi güçlendirecek bu kit Teyit olarak size armağanımız.

Acil Durum Teyit Kiti

kit altili

Acil Durum Teyit Kiti’ni internette şüpheli bir bilgiyle karşılaştığınızda kullanabilir veya acil durumlarda kullanması için dostlarınıza, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Kit içerisinde yanlış bilgiye karşı kullanabileceğiniz altı farklı aksiyon yer alıyor. Kite https://kit.teyit.org adresinden erişebilir veya telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yeni Teyit stickerları

teyit sticker

Bu kit ile birlikte Teyit stickerlarımızı da güncelledik. Böylece mesajlaşma uygulamalarında, sosyal medyada yanlış bilgi paylaşanlara karşı stickerlarımızı göndererek başkalarının da farkındalığının artmasını sağlayabilirsiniz. Stickerlarımızı buradan cihazlarınıza indirebilir veya GIPHY’den erişebilirsiniz.

teyitlendin banner