Ekip

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. 2009'dan bu yana gazetecilik yapıyor. yeniHarman, Bianet, BBC Türkçe, Mülteci TV ve medya GaGa'da stajyerlik, editörlük ve iletişim uzmanlığı yaptı. Doğrulama El Kitabı'nın Türkçe çevirisine öncülük etti.

Selçuk Üniversitesi, Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2011 yılında Vatan gazetesinin Ankara bürosunda yargı ve alan muhabiri olarak başladı. Ardından, Akşam Gazetesi'nde yargı muhabiri olarak çalışmaya devam etti. Daha sonra TV6’da haber merkezinde editör olarak çalıştı. Çağdaş Gazeteciler Derneği Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi.

Taha Onur Selimoğlu

Taha Onur Selimoğlu

Etkileşim Editörü

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümü ve Arka Bahçe’sinden mezun oldu. Yaşam Alanı Derneği’nde 1 yıl Eylem Koordinatörlüğü yaptı. Madebycat’te Sosyal Medya Uzmanı olarak çalıştı. Marmara Üniversitesi Reklamcılık ve Tanıtım bölümünde yüksek lisans yapıyor.

ODTÜ ve Binghamton Üniversitesi’nde Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okudu. Yüksek lisans’a ODTÜ Kentsel Politika Planlaması ve Yerel Yönetimler Bölümü’nde devam ediyor. soL Haber Portalı’nda muhabirlik yaptı. Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’ndan gazetecilik eğitimi aldı. Açık veri ve veri gazeteciliği ile ilgileniyor. Sinema hayatında büyük bir yer tutuyor.

Ali Osman Arabacı

Ali Osman Arabacı

Stajyer Editör

Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümü ve Anadolu Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Siyasal İletişim Bölümünde yüksek lisansa devam ediyor. Ayrıca Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’ndan gazetecilik eğitimi aldı ve Lavarla'da Ankara üzerine yazılar yazıyor.

Batuhan Demir

Batuhan Demir

Veri Analisti

TED Üniversitesi’nden mezun olmak üzere olan Endüstri Mühendisliği öğrencisi. TEDÜ’de Girişimcilik ve İşletme Topluluğu kuruculuğu ve Öğrenci Konseyi Başkanlığı yaptı. Vakıfbank Yatırım Bankacılığı ve TAI’de stajlarını tamamladı. Veri analizi ve finans ile ilgileniyor. Yöresel lezzetler keşfetmek ve seyahat etmeyi seviyor.