Ekip

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. 2009'dan bu yana gazetecilik yapıyor. yeniHarman, Bianet, BBC Türkçe, Mülteci TV ve medya GaGa'da stajyerlik, editörlük ve iletişim uzmanlığı yaptı. Doğrulama El Kitabı'nın Türkçe çevirisine öncülük etti.

Selçuk Üniversitesi, Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2011 yılında Vatan gazetesinin Ankara bürosunda yargı ve alan muhabiri olarak başladı. Ardından, Akşam Gazetesi'nde yargı muhabiri olarak çalışmaya devam etti. Daha sonra TV6’da haber merkezinde editör olarak çalıştı. Çağdaş Gazeteciler Derneği Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi.

Taha Onur Selimoğlu

Taha Onur Selimoğlu

Etkileşim Editörü

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümü ve Arka Bahçe’sinden mezun oldu. Yaşam Alanı Derneği’nde 1 yıl Eylem Koordinatörlüğü yaptı. Madebycat’te Sosyal Medya Uzmanı olarak çalıştı. Marmara Üniversitesi Reklamcılık ve Tanıtım bölümünde yüksek lisans yapıyor.

ODTÜ ve Binghamton Üniversitesi’nde Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okudu. Yüksek lisans’a ODTÜ Kentsel Politika Planlaması ve Yerel Yönetimler Bölümü’nde devam ediyor. soL Haber Portalı’nda muhabirlik yaptı. Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’ndan gazetecilik eğitimi aldı. Açık veri ve veri gazeteciliği ile ilgileniyor. Sinema hayatında büyük bir yer tutuyor.

Burak Başçı

Burak Başçı

Tasarımcı

1986 yılında Ankara’da dünyaya gelen Burak Başcı ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir Bölge Planlama bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Promim Kentsel Tasarım ve Mimarlık, BC Tasarım firması gibi şirketlerde mesleki kariyerini yaptı. 2012 yılında “when the party is over” ekibi ile Ankara’nın gece ve eğlence hayatı üzerinde fotoğraf ve video çalışmaları yaptı. 2012 yılından beri kariyerine freelance grafik tasarımcı ve fotoğrafçı olarak devam etmektedir.

Tuveyç Timur

Tuveyç Timur

Stajyer Editör

20’lerinde bir İLEFli. Edebiyata meraklı. Yazar ama çizemez. Kültür endüstrisi üzerine konuşmayı sever. Gazeteci adayı.