Wayne Rooney'nin Kylian Mbappe hakkında söylediği iddia edilen sözler

Wayne Rooney'nin Kylian Mbappe hakkında söylediği iddia edilen sözler

Yanlış Yanlış

Bulgular

Rooney’e atfedilen sözler, eski futbolcu Murat Duruer’e ait.

Duruer, Mbappe hakkındaki sözlerini sosyal medya hesabında paylaşmış.

Sosyal medyada yapılan bir paylaşımda, Britanyalı eski futbolcu ve teknik direktör Wayne Rooney’nin Fransız milli futbolcu Kylian Mbappe hakkında “22-23 yaşındaki bir oyuncunun, Messi’ye omuz atması… Hayatımda bundan daha büyük bir ego görmedim. Mbappe’ye biri hatırlatsın, Messi’nin 22 yaşında dört tane Ballon d’or’u vardı” diye konuştuğu iddia edildi. 

rooney iddia

İddia öylesine yayıldı ki, dünyanın farklı ülkelerinden pek çok sayfa ve spor muhabiri iddiayı kendi dillerinde haberleştirdi. Bazı paylaşımlar binlerce etkileşim aldı.

rooney onbinlerce begenipng

Dünyanın önemli spor yayın organlarından Marca, Mundo Deportivo ve ESPN Deportes de, iddiayı ortaya atan Depar Sports’u kaynak göstererek iddiayı haberleştirdi. İddia, Türkiye basınında da yer aldı.  

gazete paylasimlarMarca, ESPN Deportes, Mundo Deportivo

Mbappe hakkındaki sözler Murat Duruer’e ait

Ancak Wayne Rooney’e atfedilen sözler, eski futbolcu Murat Duruer’e ait. Sosyal medyada ilgili sözler arandığında, ilk paylaşımın Duruer tarafından 14 Ağustos’ta yapıldığı görülüyor.

murat duruer paylasim

Rooney’nin sözlerini kullandığını iddia eden bir kullanıcıya ise Duruer, “Peki o sayfalar benim yazdığımı Wayne Rooney yazmış gibi paylaşmışsa? Hiç bunu düşündün mü?” yanıtını vermiş.

murat duruer yanit

Ne olmuştu?

PSG’nin Montpolier’yi beş golle mağlup ettiği maç esnasında PSG’nin iki yıldızı, Messi ve Mbappe arasında yaşanan olay epey konuşulmuştu. Sosyal medyada paylaşılan ve gündem olan görüntüler, Mbappe’nin Messi’ye omuz attığı ve ikili arasında çeşitli sorunlar olduğu şeklinde yorumlanmıştı.