Videonun sanatçı Erdal Erzincan’ın çocukluğunu gösterdiği iddiası

Videonun sanatçı Erdal Erzincan’ın çocukluğunu gösterdiği iddiası

Yanlış Yanlış

Bulgular

Teyit iddiayı ilk paylaşan kullanıcıya ulaştı. Kullanıcı bunu mizahi olarak paylaştığını belirtti.

Teyit Erzincan'ın menajeri İhsan Özdemir'e de ulaştı. Özdemir videodaki kişinin Erdal Erzincan olmadığını doğruladı.

İddiadaki kişi ise Ruhi Altun. Teyit'in ulaştığı Altun aynı dönemden bir de poster paylaştı.

Sosyal medyada paylaşılan videodaki bir kişinin sanatçı Erdal Erzincan olduğu iddia edildi. Paylaşımda görüntülerin 1986 yılında Şah-ı Merdan Anadolu Lisesi’nde kaydedildiği de ifade ediliyor. 

erdal 3

Paylaşımlar mizahi olarak yapılmış

İddiaya konu olan video 8 Eylül 2022’de bir kullanıcı tarafından Twitter’da paylaşılmış. Boran Baba isimli kullanıcı başka bir paylaşımı bu video ile alıntılayarak oğlunun görüntüsü olduğunu ifade etmiş. 

Aynı video 9 Eylül 2022’de Raskolnikov isimli kullanıcı tarafından ‘Sene 1986, Şah-ı Merdan Anadolu lisesi. Erdal Erzincan henüz 14 yaşında, nette ilk’ ifadeleriyle tekrar dolaşıma sokulmuş

erdal 1

Teyit, Raskolnikov isimli hesaba ulaştı. Kullanıcı videonun tamamiyle mizahi olduğunu ve gerçeklikle alakasının olmadığını dile getirdi. 

İddiaya konu olan video Temmuz 2020 yılında YouTube’a da yüklenmiş ancak videodaki kişinin kim olduğuna dair bir bilgi yok.

Teyit, Erdal Erzincan’ın menajeriyle temas kurdu. İhsan Özdemir videodaki kişinin Erdal Erzincan olmadığını söyledi. 

Teyit videodaki kişiye ulaştı

Videodaki kişinin Erdal Erzincan olmadığı kesin olsa da çocuğun kim olduğuna dair bir merak var. Teyit, sosyal medyadaki bir yorum aracılığıyla videodaki kişi olduğu belirtilen Ruhi Altun’a ulaştı. Altun, videoyu yıllar önce bir Instagram hesabında gördüğünü ve daha sonra görüntülerin YouTube’a yüklenmesiyle iyice viral hale geldiğini ifade etti. Görüntülerin 2006 yılında Londra’daki The Selby Centre’daki bir konserde çekildiğini söyleyen Altun, o dönem konser posterini Teyit’le paylaştı.

Posterde yer alan Londra Saz Okulu, 2000 yılından itibaren The Selby Centre’da konserler düzenliyor. Konserler hakkında 2008 yılında Açık Radyo’da bir bilgilendirme yazısı da mevcut

erdal 2

Ruhi Altun-Sağda