Videonun insan şeklinde bir kadın robotu gösterdiği iddiası

Videonun insan şeklinde bir kadın robotu gösterdiği iddiası

Yanlış Yanlış

Bulgular

Videodaki kişi, robot numarası yapması istenen bir oyuncu.

Quantic Dream isimli oyun şirketi, 2017 Tokyo Oyun Fuarı’nda, yeni çıkacak Detroit: Become Human isimli oyununun tanıtımı için robot numarası yapacak oyunculardan oluşan bir stant hazırladı.

Getty Images isimli fotoğraf sitesinde yer alan Tokyo Oyun Fuarı fotoğraflarının bilgisinde de Detroit, Become Human oyunu için android kostümü giyen modeller oldukları ifade ediliyor.

Bu içerik 5 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada ve En Son Haber, Dünya ve Gerçekler, T24, Milliyet, Haber 7, Webtekno gibi haber sitelerinde yer alan haberlerde, Tokyo’da gerçekleşen oyun fuarında çekilen bir videoda görülen kadının insan şeklinde bir robot olduğu iddia edildi.

insana benzeyen kadin robot

Ancak videoda insana benzeyen bir robot olduğu iddiası doğru değil. Videodaki kişi, robot numarası yapması istenen bir oyuncu. Sosyal medyada paylaşılan videoda, kadının bir insan mı yoksa bir robot mu olduğu uzun süre tartışıldı.

Quantic Dream isimli oyun şirketi, 2017 Tokyo Oyun Fuarı’nda, yeni çıkacak Detroit: Become Human isimli oyununun tanıtımı için robot numarası yapacak oyunculardan oluşan bir stant hazırladı. Oyunun konusu, üretildiği fabrikadan kaçan Kara isimli bir androidin hikayesi etrafında şekilleniyor.

Oyun tanıtımı için hazırlanan sahnede yer alan diğer oyuncuları da görmek mümkün.

Independent gazetesine konuşan Quantic Dream şirketinin yetkililerinden Alia Chikhdene, stantta gerçek insanlar tarafından canlandırılan siber hayatın temsil edildiğini belirtti.

Getty Images isimli fotoğraf sitesinde yer alan Tokyo Oyun Fuarı fotoğraflarının bilgisinde de Detroit, Become Human oyunu için android kostümü giyen modeller oldukları ifade ediliyor.

Robot değil kadın modeller

Ayrıca robot zannedilen Saori Takayama isimli kadın oyuncunun Instagram hesabında robot sanıldığına ilişkin kullanıcı yorumları ve fuardan fotoğraflar görülebiliyor.

Quantic Dreams için fuarda android kostümü giyen Laura Marie Howard isimli bir başka oyuncunun Instagram hesabında yaptığı paylaşımlar da görülebilir.

tokyo oyun fuari quantic dreams oyuncu

Geçen hafta çok yoğun olduğum için fotoğraf paylaşacak zaman bulamadım. Ama bir android olarak çalıştığım süre zarfında inanılmaz zaman geçirdim. Bu oyun çıktığında kesinlikle oynanmaya değer.

Quantic Dream’in Haziran ayında Las Vegas’ta başka bir etkinliğinde yer alan android kostümlü oyuncular;