Videonun Bağcılar'da annesini öldüren Ali S. ve annesine ait olduğu iddiası

Videonun Bağcılar'da annesini öldüren Ali S. ve annesine ait olduğu iddiası

Yanlış Yanlış

Bulgular

Videodaki kişiler, Tarık Karababa ve annesi.

Teyit’in ulaştığı videonun orijinaline bakılıdığında görüntünün 26 Eylül 2022’de çekildiği görülüyor. Bu tarihte Ali S. tutuklanmıştı.

Karababa annesini ve kendini gösteren bir fotoğraf ve videoyu da Teyit’le paylaştı. Bu fotoğrafa bakıldığında paylaşım videosundaki kişiler olduğu görülüyor.

İstanbul Bağcılar’da Ali S., annesi Havva S.’yi öldürmüş, 26 Eylül 2022’de sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti

Olayın ardından sosyal medyada bir anne ve oğlunun bir arada olduğu videonun Ali S. ve annesine ait olduğu iddia edildi. 

bagcilar anne ogul videosu iddiasi

Videodaki kişiler Tarık Karababa ve annesi 

Ali S.’nin telefonundan çıkan görüntüler iddiasıyla paylaşılan video, başka bir anne ve oğluna ait. Video TikTok’ta ‘seatleonclub’ hesabında paylaşıldıktan sonra, Ali S. ve annesini gösterdiği söylenerek dolaşıma sokulmuş. 

Teyit, konuyla ilgili ilk paylaşımı yapan hesaba ulaştı. Tarık Karababa videonun kendisine ve annesine ait olduğunu, görüntünün annesine bir şaka yaptığı sırada çekildiğini söyledi. 

Karababa’dan videonun orijinaline de ulaştık. Videonun oluşturulduğu tarihe baktığımızda, 26 Eylül 2022 olduğunu görüyoruz. Bu tarihte, Ali S. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Yani videonun Ali S. ve annesine ait olması mümkün görünmüyor. 

bagcilar olayi iddiasi orijinal video

Karababa annesini ve kendini gösteren bir fotoğraf ve videoyu da Teyit’le paylaştı. Fotoğraf da incelendiğinde paylaşım videosundaki kişilerin Tarık Karababa ve annesi olduğu anlaşılıyor. Karababa, sosyal medya hesaplarında da açıklama yaparak videonun kendisine ait olduğunu ve Bağcılar’da yaşanan konuyla ilgisi olmadığını belirtti.

tarik karababa annesi foto

Tarık Karababa ve annesi