Twitter hesabının Oya Başar’a ait olduğu iddiası

Twitter hesabının Oya Başar’a ait olduğu iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

Oya Başar Instagram sayfasından, hesabın kendine ait olmadığını açıkladı.

Hesap bir süre sonra ‘parodi’ olduğunu açıklama kısmına ekledi.

Oya Başar sahte hesap hakkında daha önce de açıklama yapmıştı.

Teyit'in ulaştığı sanatçının menajeri de Instagram'daki oya.basar dışında hesabı olmadığını doğruladı.

Twitter’daki @OyaBasarOffic isimli hesabın tiyatro sanatçısı Oya Başar’a ait olduğu iddia edildi. 23 Eylül’de hesap tarafından Araplar hakkında yapılan bir paylaşım binlerce etkileşim aldı. 

oya basar 2

Profil biyografi kısmına “parodi” bilgisi ekledi

Oya Başar’ın resmi hesabı zannedilen Twitter hesabının biyografi kısmında ‘Cumhuriyet kadını... Türk komedyen, sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu’ ifadeleri yer alıyordu. Ancak hesap daha sonra biyografisine “Not official parody account hesabıdır” ifadesini ekledi.

oya basar 3

Oya Başar'ın kişisel bir Instagram hesabı da var. Anatolia Sahne oyunu olan Plastik Aşklar'da başrol oynayan tiyatrocunun hesabı bu organizasyonun paylaşımlarında da işaretleniyor. Başar bu hesabından da bir paylaşım yaptı ve iddiaya konu olan hesabının kendine ait olmadığını açıkladı.  

oya basar 1

Yaşanan bu olay Başar’ın Twitter’da ilk kez taklit edilmesi değil. Sanatçı 2020 yılında yine Instagram hesabından bir duyuru yapmış ve Twitter kullanmadığını belirtmişti.

Teyit, konuyla ilgili bilgi almak için Oya Başar'ın menajerine de ulaştı ve sanatçının instagram dışında başka bir hesabı olmadığını doğruladı.

Güncelleme: 29/09/2022

Sanatçının menajerinden gelen yanıt eklendi.