Twitter hesabının futbolcu Baran Aksaka'ya ait olduğu iddiası

Twitter hesabının futbolcu Baran Aksaka'ya ait olduğu iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

@Baranaksaka8 isimli kullanıcının profilinde parodi hesap olduğu yazıyor.

Baran Aksaka’nın onaylı Instagram hesabında farklı bir Twitter adresi bulunuyor.

Galatasaraylı futbolcu Özgür Baran Aksaka'nın sözleşmesinin 2026 yılına dek uzatıldığı öne sürüldü. İddia, Baran Aksaka'ya ait olduğu öne sürülen @Baranaksaka8 isimli hesaptan yapılan paylaşıma dayandırılmış. Paylaşımda şu ifadeler yer alıyor: "Değil 2026, bir ömür @GalatasaraySK." 

baran aksaka paylasim

@Baranaksaka8 isimli hesap parodi 

Sözleşmenin uzatıldığı haberlerinin dayandığı @Baranaksaka8 isimli kullanıcının profilinde “parody account (parodi hesap)” yazıyor. 

baran aksaka parodi hesap

Tweette yer alan fotoğraf ise Galatasaray Spor Kulübü Resmi Alışveriş Sitesi’nden alınmış.

Hesap 2 Mayıs 2015’te açılmış, ancak Özgür Baran Aksaka adıyla 5 Ekim 2022’den beri paylaşım yapıyor. Hesabın aktif olarak kullanılma tarihinin bu kadar yakın olması, hesaptan şüphelenmek için önemli bir neden.

@Baranaksaka8’in, geri takip anlamına gelen “Gt var” içerikli paylaşımlar yapması, hesabın troll ya da bot olabileceğini düşündürüyor. Ancak tweet yaygınlaştıktan sonra hesaptaki bu paylaşımlar kaldırıldı.

baran aksaka supheli tweet

Ayrıca Baran Aksaka’nın onaylı Instagram hesabında @Baranaksaka kullanıcı adlı farklı bir Twitter profili yer alıyor. Yani Baran Aksaka’nın gerçek hesabı @Baranaksaka8 değil @Baranaksaka isimli Twitter hesabı.

baran aksaka instagram

Teyit, konuyla ilgili bilgi almak için Galatasaray Spor Kulübü’ne ve Baran Aksaka’ya Instagram üzerinden mesaj attı ancak henüz yanıt alamadı.

Futbolcu Baran Aksaka’nın Galatasaray’daki sözleşmesinin 2026’ya kadar uzatılıp uzatılmadığı kesin olarak bilinmese de, eldeki bulgular iddianın dayandığı @Baranaksaka8 isimli kullanıcının Baran Aksaka’ya ait olmadığını gösteriyor.