Benzin fiyatları tweetini atan hesabın Erdal Beşikçioğlu'na ait olduğu iddiası

Benzin fiyatları tweetini atan hesabın Erdal Beşikçioğlu'na ait olduğu iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

@ErdalBesikci06 adlı Twitter hesabı Erdal Beşikçioğlu'na ait değil.

Erdal Beşikçioğlu'nun tek resmi hesabı @papazinpilavi adlı hesap.

Oyuncusu olduğu Tatbikat Sahnesi de sanatçının tek hesabının @papazinpilavi olduğunu doğruladı.

Twitter’da Erdal Beşikçioğlu (ErdalBesikci06) adlı bir hesaptan atılan ve güncel benzin zamlarını eleştiren tweet, binlerce etkileşim aldı. Virallik, hesabın oyuncu Erdal Beşikçioğlu’na ait olduğunun düşünülmesine neden oldu. 

hesabin erdal besikciogluna ait oldugu iddiasipng

Beşikçioğlu’nun tek resmi hesabı “@papazinpilavi”

Hesabı incelediğimizde 2016 yılında açıldığını görüyoruz. Hesaptaki birçok paylaşım da Erdal Beşikçioğlu’nun işlerine dair olunca, hesabın Beşikçioğlu’na ait olduğunun düşünülmesi olağan.

Üstelik hesabın Beşikçioğlu’na ait olduğunu düşünen yalnızca Twitter kullanıcıları değil. Oyuncunun dizisinin yayınlandığı kanal da @ErdalBesikci06 adlı hesabı etiketleyerek dizinin duyurusunu yayınlamış

Ancak hesap Erdal Beşikçioğlu’na ait değil. Teyit, Beşikçioğlu’nun oyuncusu olduğu Tatbikat sahnesine ulaştı. Tatbikat Sahnesi Müdürü Abdullah Erkan @ErdalBesikci06 adlı hesabın Beşikçioğlu’na ait olmadığını, tek resmi hesabının “@papazinpilavi” adlı Twitter hesabı olduğunu söyledi. 

Beşikçioğlu 2011 yılından beri bu hesabı aktif olarak kullanıyor. Tatbikat Sahnesi de Twitter’dan bu hesabı takip ediyor.

twitter resmi hesap erdal besikcioglupng

Aynı isimli Instagram hesabının açıklamasında “Erdal Beşikçioğlu” adının yazdığı görülüyor.

instagram erdal besikcioglu papazin pilavipng

Erdal Beşikçioğlu adına çok sayıda sahte Twitter hesabı açıldığı biliniyor. 2014 yılında da bu durum basına yansımış ve Beşikçioğlu’nun sahte hesaplarının, resmi hesabından daha fazla takip edildiğine dikkat çekilmişti

Beşikçioğlu kendi adına açılan sahte hesaplara dava açılacağını duyurmuştu: 

“Erdal Beşikçioğlu’nun resmi Twitter hesabı ‘papazinpilavi’dır ve tek hesabı budur. Erdal Beşikçioğlu adına açılan diğer hesapların tamamı sahte hesaptır. Bu hesaplar ve ilgililer hakkında avukatımız gerekli yasal işlemleri başlatmıştır.” 

Aynı yıl gözaltına alındığı ile ilgili iddiaları @papazinpilavi adlı hesabından yalanlamıştı. Oyuncunun ajansı Icon Talent da @papazinpilavi adlı hesabın Beşikçioğlu’nun resmi hesabı olduğunu doğrulamıştı. Icon Talent’in Twitter’da da bu hesabı takip ettiği görülüyor.

İddiayı Malumatfuruş da inceledi.