Türkiye'ye Mart ayında döneceği iddialarına PayPal'dan cevap

Türkiye'ye Mart ayında döneceği iddialarına PayPal'dan cevap

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

PayPal Türkiye resmi Twitter hesabından bir açıklama yayınlayarak, Türkiye’deki faaliyetler ile ilgili yeni bir gelişmenin olmadığı belirtildi.

BDDK’nın resmi web sitesinde yer alan kurul kararları arasında da PayPal ile ilgili güncel bir karar bulunmuyor.

Bu içerik 6 yıldan daha eski tarihlidir.

Ağustos ayında Sabah, Shifdelete gibi bazı haber sitelerinin yer verdiği, son günlerde ise Webtekno, Yeni AkitTekno Dayı gibi haber sitelerinde tekrar yayınlanan haberlerde, 30 Mayıs 2016 tarihinde resmi internet sitesinde yayımlanan bildiri ile Türkiye'deki faaliyetlerini durdurduğunu açıklayan PayPal’ın Mart 2017’de Türkiye’ye geri döneceği iddia edildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddedilmesi üzerine Türkiye’deki faaliyetlerini durduran PayPal’ın, Cross Border sistemi ile sınır ötesinden Türkiye'de yeniden faaliyet göstermek üzere harekete geçtiği iddia edildi. Zaman içerisinde sunucularını Türkiye'ye taşıyacağı da belirtilen haberlerde, PayPal’ın lisansının BDDK tarafından da onaylandığı iddialarına yer verildi.

İlginizi çekebilir: S&P Türkiye’nin kredi notunu yükseltmedi, görünümünü iyileştirdi

İddialara dayanak oluşturacak hiçbir kaynak ya da açıklama gösterilmezken, BDDK’nın resmi web sitesinde yer alan kurul kararları arasında da PayPal ile ilgili güncel bir karar bulunmuyor.

PayPal’dan açıklama

Basında çıkan haberler üzerine PayPal Türkiye’nin resmi Twitter hesabından da bir açıklama yayınlanarak, Türkiye’deki faaliyetler ile ilgili yeni bir gelişmenin olmadığı belirtildi.

paypal turkiye mart 2017 aciklama

Güncelleme: 12/12/2016

İddianın yer verildiği kaynaklar çeşitlendirildi.