The Simpsons'ta Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretinin tahmin edildiği iddiası

The Simpsons'ta Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretinin tahmin edildiği iddiası

Yanlış Yanlış
Bu içerik 5 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada dolaşıma giren bir fotoğrafta, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) uzun yıllardır yayınlanan The Simpsons adlı çizgi filmin 14 yıl önce, ABD Başkanı Donald Trump’ın Suudi Arabistan’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında, küreye dokunduğu sahneyi tahmin ettiği iddia edildi.

trump the simpsons

21 Mayıs’ta Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdulaziz al-Saud, ABD Başkanı Donald Trump ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdel Fattah el-Sisi ile birlikte Uluslararası Radikal Düşünceyle Mücadele Merkezi’nin açılışını yaptı.

Merkezin açılışını ilan etmek için tören alanındaki ışıkların kapatılarak Kral Selman, Sisi ile Trump’ın dokunduğu küre aydınlatıldı.

Sosyal medyada da gündem olan bu sahnenin, ABD’de yayınlanan The Simpsons adlı çizgi filmde 14 yıl önce yer aldığı iddiası doğru değil. 

The Simpsons, Trump’ın Suudi Arabistan’a ziyaretinden 5 gün sonra yani 26 Mayıs’ta 28. sezonu ile ilgili bir klip yayınladı. 26 Mayıs’ta yayınlanan bu klipte söz konusu sahnenin bir tablosunun yer aldığını görmek mümkün. Animation on FOX’un doğrulanmış YouTube hesabından yayınladığı benzer iki video daha bulunuyor.

simpson video

Bu iki videonun farklı tarihlerde yayınlandığı ve aynı noktalarda farklı tablolar kullanıldığı görülebilir. 26 Nisan’da “Trump’ın 100. günü” başlığıyla yayınlanan videodaki ilgili sahnedeki tablolarda, Trump ve eşi Melania Trump’ın fotoğrafları yer alıyordu. 26 Mayıs’ta “Trump’ın 125. günü” başlığıyla yayınlanan videoda ise aynı sahnede küre fotoğrafı ve Trump’ın bir kürsü konuşmasının tablosu bulunuyor.

26 Nisan 2017’de yayınlanan video:

26 Mayıs 2017’de yayınlanan video: