Tarkan’ın sokak köpekleri için çiftlik satın aldığı iddiası

Tarkan’ın sokak köpekleri için çiftlik satın aldığı iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

İddialarda kullanılan fotoğraf eski tarihli.

Tarkan’ın sokak köpekleri için bir çiftlik satın aldığına dair basına yansıyan güvenilir bir haber ya da açıklama bulunmuyor.

Hitt Müzik, Tarkan’ın sokak hayvanları için çiftlik satın aldığı iddiasının doğru olmadığını söyledi.

Bu içerik 1 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada paylaşılan iddialarda, birçok toplumsal konuya duyarlılığıyla bilinen müzisyen Tarkan Tevetoğlu’nun sokak köpekleri için bir çiftlik satın aldığı iddia edildi. 

Tarkan sokak hayvanları için çiftlik satın almadı

İddialarda kullanılan fotoğraf eski tarihli. Tarkan, karda köpeklerle çekildiği bu fotoğrafı 2018’de Instagram’ından “Yağmurlar, karlar dayandı kapıya. Bu soğuk havalarda sokak hayvanlarımıza sahip çıkalım” notuyla paylaşmıştı.

İddiayı ilk olarak Twitter'da 20 Mart 2022'de bir kullanıcı ortaya attı ve ardından yayıldı. Konuyla ilgili daha öncesinde herhangi bir haber ya da bilgii yer almıyor. Tarkan, 2009’da bir çiftlik satın almıştı. Ancak bu çiftlik sokak hayvanlarına has değildi. 

Teyit, konuyla ilgili bilgi almak için Tarkan’ın bağlı olduğu prodüksiyon şirketi Hitt Müzik ile iletişime geçti. Hitt Müzik yetkilileri, fotoğrafın Tarkan’ın sahiplendiği hayvanları gösterdiğini, ancak Tarkan’ın salt sokak hayvanları için bir çiftlik satın aldığı iddiasının doğru olmadığını söyledi.