Snapchat'te köpek filtresi kullanan kızını köpek mamasıyla besledi haberi doğru değil

Snapchat'te köpek filtresi kullanan kızını köpek mamasıyla besledi haberi doğru değil

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ
Bu içerik 6 yıldan daha eski tarihlidir.

 

Sözcü, BirGün, Karnaval, Posta, T24 ve Sputnik gibi haber sitelerinde yer alan bir haberde Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) bir babanın, Snapchat’te köpek filtresi kullanan kızını kafese kapatarak üç gün köpek mamasıyla beslediği iddia edildi.

Haberde iddiayla ilgili şu ifadeler yer aldı:

ABD’de 42 yaşındaki Rolando Cruz, kızının Snapchat paylaşımlarında köpek filtresi kullanmasına sinirlenerek, kızını bir köpek kulübesine kapattı. Olay, genç kızın büyükannesi Odalys Cruz’un oğlunun evine gitmesiyle ortaya çıktı. Üç gün boyunca kulübe de kapalı tutulan genç kız, bu süre boyunca köpek mamasıyla ‘beslenmiş’ ve tıpkı köpekler gibi kaptan su içmeye zorlanmıştı.

“Arkadaşlarımla alışverişe gitmiştim, döndüğümde annem ağlıyordu. Sanırım benim için dua ediyordu. Babamsa benim odamda ve oldukça sinirliydi. Ailemin bana bir filtre yüzünden bunları yaptığına inanamıyorum” diyen genç kızın velayeti anne-babasından alınarak büyükannesine verildi.

Suçunu itiraf ederek tutuklanan baba Cruz ise kendini “Kızım köpek olmak istedi, ben de ona köpek gibi davrandım” diyerek savundu.

Haberin kaynağı yalan haber sitesi

Haber ilk olarak yaptığı yanlış haberlerle bilinenNews10Live ve TMZHiphop isimli sitelerde temmuz ayında yayınlanmıştı. TMZWorldNews, TMZWorldStar, TMZUncut, TMZBreaking gibi pek çok benzer isim altında yanlış haberler üreten TMZHiphop ünlü magazin sitesi TMZ’yi taklit ediyor.

snapchat filtresi

News10Live daha önce “Walmart’ta hırsızlık yapan kadının çaldığı havai fişekler vajinasında patladı” başlığıyla yayınladığı sahte haberde Hindistan’da 2010’da tutuklanan bir kadının fotoğrafını kullanmıştı.

TMZWorldNews’te linki yer alan Facebook sayfası TheCelebricity.com’un açıklamasında yer alan şu detay dikkat çekiyor: “İnsanlar bilgilendirilmek değil, eğlendirilmek istiyor.”