Show TV'nin kayıp hizmetçinin faili olduğu iddiasıyla kullandığı fotoğraf

Show TV'nin kayıp hizmetçinin faili olduğu iddiasıyla kullandığı fotoğraf

Yanlış Yanlış
Bu içerik 5 yıldan daha eski tarihlidir.

Show TV Ana Haber bülteninin 15 Şubat 2018 tarihli yayınında “Kayıp hizmetçinin cesedi derin dondurucuda bulundu” başlıklı haberinde katile ait olduğu iddiasıyla bir fotoğraf kullanıldı. Haberde yaklaşık bir yıldır kayıp olan 29 yaşındaki Filipinli kadının ölü bulunmasının ardından, fail olarak iş adamı Nadir Essam Assaf ve eşi gösterilerek çifte ait olduğu belirtilen fotoğraflara yer verildi.

Fail olduğu belirtilen kişi Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in

Ancak haberde, 29 yaşındaki Filipinli kadının villasında çalıştığı ve karısı ile beraber cinayetin faili olarak gösterilen Nadir Essam Assaf’a ait olduğu iddiasıyla kullanılan fotoğraf Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in’e ait. Haberde gösterilen ve iş adamının el sıkıştığı kişi kadın ise ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı ve danışmanı Ivanka Trump.

ivanka trump show tv 1024x572

PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları'nın kapanışı öncesinde Jae-in ve İvanka Trump’ın buluşması çeşitli haber kuruluşları tarafından da haberleştirilmişti.

Suriye’de yakalanan Lübnan vatandaşı Nadir Essam Assaf ve karısı, Filipinli hizmetçi Joanna Demafelis’i geçen sene Kuveyt’te öldürüp, buzlukta saklamakla suçlanıyor. Demafalis’in ölümünün ardından Filipinler Devlet Başkanı Duterte vatandaşların Kuveyt’te çalışmasını yasaklamıştı.

ivanka trump moon 1024x807

Show Haber’in kullandığı fotoğraflar Güney Kore’de tartışmalara yol açtı

Show Haber’in yaptığı haberde cinayetin faili olarak Güney Kore Devlet Başkanı ve Ivanka Trump’ın fotoğraflarının kullanılması Güney Kore basınında ve sosyal medyada da tartışmalara yol açtı. Sputnik’in konu hakkında yaptığı haberde Show TV’nin bir özür mektubu gönderdiği ancak Güney Koreli yetkililerin kamuoyu önünde özür dilenmesini beklediği belirtiliyor.

Show TV’nin 11 Mart 2018 tarihli Ana Haber bülteninde Güney Kore’den konu hakkında özür dilediği görülebiliyor.