@SezenAksuofc Twitter hesabının sanatçı Sezen Aksu'ya ait olduğu iddiası

@SezenAksuofc Twitter hesabının sanatçı Sezen Aksu'ya ait olduğu iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

Sanatçının asistanı Aksu’nun Facebook dışında sosyal medya hesabı olmadığını söyledi.

Aksu'nun albümlerini yayınlayan yapım şirketi SN Müzik de sanatçının Twitter hesabı olmadığını açıkladı.

Aksu’nun resmi Facebook ve YouTube hesabı dışında bir sosyal medya hesabı yok.

Aksu'nun resmi Facebook hesabında da sanatçının Facebook ve YouTube dışında bir hesabı bulunmadığı belirtildi.

Twitter'da 15 binden fazla takipçisi olan bir hesabın, sanatçı Sezen Aksu'ya ait olduğu iddia edildi. Hesabın attığı "Artık ben de Twitter'dayım" paylaşımı epey yayılmış.

sezen aksu taklit hesappng

Dahası hesaptan “Ülkemde taşkınlık yapan, huzursuzluk çıkaran, suça karışan mültecilerin sınır dışı edilmesini istiyorum!! Katılır mısınız?!” gibi mülteci karşıtı ifadeler içeren tweetler atıldığı görülüyor.

aksu iddia 1

Asistanı sanatçının Twitter hesabı açmadığını söyledi 

Hesabın mavi tik sahibi olmaması ve paylaşımların içeriği şüphe yaratıyor.

Teyit konu hakkında bilgi almak için sanatçının asistanı Canan Çelikçi ile iletişime geçti.  Çelikçi Aksu’nun resmi Facebook sayfası dışında herhangi bir sosyal medya hesabı olmadığını söyledi. Yani sanatçıya aitmiş gibi açılan Twitter hesabının Aksu ile ilgisi yok. 

Aksu’nun yapım şirketi SN Müzik de 21 Temmuz tarihinde Twitter’dan bir açıklama yayınlayarak sanatçının resmi Facebook ve Youtube hesabı dışında başka herhangi bir sosyal medya hesabı olmadığını, resmi internet sitesi ile açıklamalarının takip edilebileceğini duyurdu. Açıklamada sanatçının resmi internet sitesinde 2018'de yapılan bir açıklamaya yer verildi. 

aksu iddia 2

Aynı açıklamada sanatçının resmi Facebook ve YouTube hesapları da paylaşıldı. Resmi sitedeki açıklama sanatçının resmi Facebook hesabında da yer alıyor. 

Zaman zaman Türkiye kamuoyunda önemli kişiler adına sahte sosyal medya hesapları açılıyor ve kişilerin ağzından yorum yapılabiliyor. Teyit televizyoncu Beyazıt Öztürk, spiker Ece Üner, Oyuncu Haluk Bilginer, sunucu Melike Öcalan gibi simaların adı kullanılarak açılan hesapları incelemişti.