Şener Şen’e ait olduğu iddia edilen Twitter hesabı sahte

Şener Şen’e ait olduğu iddia edilen Twitter hesabı sahte

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

Şener Şen hesabın kendisine ait olmadığını belirtti.

Hesapta paylaşılan video görüntüleri ise eskiden beri internette dolaşıyor.

Bu içerik 2 yıldan daha eski tarihlidir.

8 Haziran 2020’de Twitter’da açılan @senersenoffical isimli bir hesabın, oyuncu Şener Şen’in resmi twitter hesabı olduğu iddia edildi. 

sener sen sahte hesap

Ancak hesap Şener Şen’e ait değil. Şener Şen’in asistanı, hesabın Şener Şen’e ait olmadığını belirtti. Hesapta paylaşılan video görüntüleri ise eskiden beri internette dolaşıyor.

Suç duyurusunda bulunulacak 

Teyit, konuyla ilgili bilgi almak için Şener Şen'e ve Şen'in asistanına ulaştı. Şener Şen hesabın kendisine ait olmadığını belirtirken, Şen'in asistanı Gülden Avşaroğlu sahte hesap ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti. 

Şener Şen’le yakın arkadaş oldukları bilinen Cem Yılmaz da, kendi resmi Twitter hesabından @senersenoffical isimli hesabın Şener Şen’e ait olmadığını ifade etti.

cem yilmaz sener sen acikalamasi 1

9 Haziran 2020 13.46 itibariyle hesap sahibi, @senersenoffical ismini değiştirerek @sensenerr yaptı. @senersenoffical isimli hesap ise, “heykel kafası” ismiyle yer alıyordu. Öncesinde bulunan tweetlerin silindiğini de görüyoruz.

sahte hesap heykel kafasi

Şener Şen ve Neşet Ertaş videosu yeni ortaya çıkmadı

Hesapta “Neşet Ertaş ile ilk tanışma anımız bulunmuş” ifadeleriyle paylaşılan video ise yeni bulunmuş bir video değil. Video görüntüleri, 2005 yapımı Gönül Yarası filminin kamera arkası çekimlerinden alınmış. Filme ait piyasada satılan DVD’nin 15 dakikalık kamera arkası bölümünde mevcut görüntüleri görmek mümkün. Videonun YouTube ve İzlesene gibi platformlarda da 2015 yılında paylaşıldığını görüyoruz.

Şener Şen adına daha önce de sahte hesaplar açılmıştı

Şener Şen’e ait olduğu iddia edilen ilk sahte hesap @senersenoffical değil. Şener Şen, daha önce de adına açılmış sahte hesaplar hakkında dilekçe vererek suç duyurusunda bulunmuştu. Aynı dönemde yakın çevresinden Can Yılmaz da, Şener Şen’in Twitter hesabı olmadığını açıklamıştı.

Sonuç olarak iddia doğru değil. Şener Şen’in resmi Twitter hesabı yok. Şen ve diğer birçok ünlüye ait hayran hesapları ya da parodi hesaplar, kullanıcılar tarafından gerçek zannedilebiliyor. Şener Şen’in asistanı, hesabın Şener Şen’e ait olmadığını belirtti. Hesapta paylaşılan video görüntüleri ise yeni bulunmuş değil. İddia, hatalı bilginin yedi türünden biri olan taklide örnek.