‘Sen çocuğuna ayakkabı alamazken çocuğu hangi arabaya bineceğini şaşırmış insanları desteklemeye devam et’ sözünün Cem Yılmaz'a ait olduğu iddiası

‘Sen çocuğuna ayakkabı alamazken çocuğu hangi arabaya bineceğini şaşırmış insanları desteklemeye devam et’ sözünün Cem Yılmaz'a ait olduğu iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

Benzer bir sözü 2015 yılında Atilla Taş da söylemiş.

Sözün çeşitli hallerine 2013’ten beri internette rastlanabiliyor.

Cem Yılmaz’ın resmi hesaplarında bu söze rastlanmıyor.

Bu içerik 1 yıldan daha eski tarihlidir.

İnternette ünlü kişilere atfedilen sözlerle sık sık karşılaşıyoruz. Bu sefer de sosyal medyada, “Sen çocuğuna ayakkabı alamazken, çocuğu hangi arabaya bineceğini, hangi araziye çökeceğini şaşırmış insanları alkışlamaya devam et saf kardeşim!” sözünün Cem Yılmaz’a ait olduğu iddia ediliyor.

cem yilmaz sen cocuguna ayakkabi alamazken iddiasi

Anahtar kelimelerle Google’da arama yaptığımızda, çok benzer bir sözün 2015’te Atilla Taş’ın Twitter hesabında da paylaşıldığını görebiliyoruz.

atilla tas sen cocuguna ayakkabi alamazken tiviti

Twitter’da arama yaptığımızda, yine benzer sözlerin 2013’ten beri dolaşımda olduğunu görebiliyoruz.

Öte yandan Twitter’ın gelişmiş arama seçeneklerini kullanarak Cem Yılmaz’ın resmi hesabını arattığımızda hiçbir sonuçla karşılaşmıyoruz.

twitter cem yilmaz iddia arama

Aynı şekilde Facebook sayfasında arama yaptığımızda da hiçbir sonuca erişemiyoruz.
facebook cem yilmaz iddia arama sonucuYılmaz bu ifadeyi kullanmış olsa, basına yansımış olması gerekirdi. Ancak Yılmaz’ın adını bu söz öbeğiyle birlikte arama motorlarında haberlerde aradığımızda da sonuç çıkmıyor. 

Cem Yılmaz daha önce de kendi ismi kullanılarak paylaşılan sözlere, “Zam, darbe, 15 temmuz, din gibi konularda bir dörtlük uydurup imza Cem yazıp geçiyorlar” diyerek tepki göstermişti.

cem yilmaz sozleri ret tiviti