Selçuk Yöntem’e ait olduğu iddia edilen Twitter hesabı

Selçuk Yöntem’e ait olduğu iddia edilen Twitter hesabı

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

@selcukyontemoff isimli hesap, açıklama kısmına parodi ve fan hesabı olduğunu yazmış.

Selçuk Yöntem’in internet sitesine göre mavi tikli olmasa da gerçek Twitter hesabı @selcuk_yontem

Yöntem, 30 Temmuz 2022’de @selcukyontemoff hesabıyla herhangi bir ilişkisi olmadığını söylemiş.

Çeşitli sosyal medya mecralarında ünlüler adına birçok hesap açılıyor. Bu hesaplardan bazıları açıklama kısmına “parodi hesap” ya da “resmi hesap değil” gibi ibareler koysa da, hesapların paylaşımlarıyla akışta karşılaşan ve gönderiyi gördüğü kısa sürede profilin açıklamasına dikkat etmeyen bazı kullanıcılar, bu hesapları resmi zannedebiliyor.

Resmi zannedilen sosyal medya hesaplarında bu sefer sırada Selçuk Yöntem var. Şarkıcı Gülşen Bayraktar Çolakoğlu'nun 25 Ağustos’ta tutuklanmasıyla ilgili söyledikleriyle yüksek etkileşim alsa da bu hesap aslında resmi değil.

selcuk yontem twitter hesabi paylasim

Twitter’da @selcukyontemoff isimli hesaba gittiğimizde bu paylaşımı bulabiliyoruz. Paylaşımın altında da bu hesabın resmi hesap olduğunu düşünerek yanıt verenler olmuş. 

selcuk yontem twitter hesabi yanit1

selcuk yontem twitter hesabi yanit2

Hesaba gittiğimizde ise açıklama kısmında “Not Official Account hesabıdır #Parodi #Fan hesabıdır” ibaresini görebiliyoruz.

selcuk yontem twitter hesabi fan hesabi aciklama

Selçuk Yöntem'in Twitter’da mavi tikli, onaylı bir hesabı yok. Ancak Instagram hesabı onaylı. Burada oyuncunun, Gülşen’in tutuklanmasıyla ilgili gönderisi görülebiliyor.

selcuk yontem twitter hesabi instagram paylasimipng

Bu Instagram hesabının açıklama kısmında, Selçuk Yöntem’in resmi internet sitesi yer alıyor. Bu internet sitesinde ise Yöntem’in Twitter hesabına bağlantı verilmiş. @selcuk_yontem isimli Twitter hesabı, onaylı olmasa da oyuncunun resmi hesabı olduğu anlaşılıyor.

Yöntem 30 Temmuz’da bu hesaptan @selcukyontemoff hesabıyla bir ilişkisi olmadığını yazmış.

selcuk yontem twitter hesabi resmi hesap paylasimpng