Ronaldo’nun Azerbaycan’ı destekleyen açıklama yaptığı iddiası

Ronaldo’nun Azerbaycan’ı destekleyen açıklama yaptığı iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

Ronaldo’nun böyle bir açıklaması yok.

İddia Ronaldo hakkında mizahi paylaşımlar yapan bir sayfa tarafından ortaya atılmış.

Bu içerik 2 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada yer alan iddiaya göre, Juventus’ta oynayan Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan gerginlikle ilgili “Azerbaycan halkının yanındayım” dedi. Paylaşımlara göre Ronaldo bu çıkışı ise Roma kulübünün Ermenistan’a 117 adet yardım kolisi göndermesi üzerine yaptı.

ronaldo azerbaycan iddia twitter

Ronaldo’ya atfedilen açıklamalar bir mizah türüne dönüştü

İnternette yapılan arama sonucunda bahsi geçen paylaşımın ilk olarak Juventus Turkey isimli kullanıcı tarafından 10 Ekim 2020’de yapıldığı görülebiliyor. Herhangi bir kaynak gösterilmeden Ronaldo’ya ait olduğu iddiasıyla paylaşılan sözler, yaklaşık 600 kişi tarafından da beğenilmiş.

ronaldo azerbaycan

Yaklaşık 20 bin takipçisi bulunan hesap kendini “Juventus’un Türkiye taraftar hesabı” olarak tanımlasa da kulübün resmi bir yayın organı ya da sözcüsü değil. Buna ek olarak farklı tarihlerde yine Ronaldo hakkında benzer paylaşımların hesap tarafından yapıldığı fark ediliyor. 

Hesabın paylaşımlarına göre Ronaldo Ekim 2019’daki tüm gelirini TSK’ya bağışlamış, Müslüman aleminin Kurban Bayramı’nı kutlamış ve Ramazan’da sofralardan hurmanın eksik olmaması için temennide bulunmuş.

ronaldo azerbaycan iddia

Ronaldo’nun sosyal medya hesaplarında Azerbaycan hakkında yapılan bir açıklama şimdilik yok. Konu hakkında Juventus Turkey isimli hesaba ulaşmaya çalışan Teyit henüz cevap alamadı. 

Azerbaycan ile Ermenistan arasında Dağlık Karabağ bölgesinde başlayan çatışmaların ardından Roma kulübü, Ermenistan’daki taraftar grubunun isteği neticesinde ülkeye içinde spor malzemeleri içeren 117 adet koli göndermiş