Nihat Doğan'ın Beyaz TV'de gösterdiği fotoğraf İzmir paylaşımını yapan Elif Şirin'e ait değil

Nihat Doğan'ın Beyaz TV'de gösterdiği fotoğraf İzmir paylaşımını yapan Elif Şirin'e ait değil

Yanlış Yanlış
Bu içerik 6 yıldan daha eski tarihlidir.

Nihat Doğan 6 Ocak’ta Beyaz TV’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programında “Neden hiç İzmir’de patlama olmuyor?” paylaşımını yapan Elif Şirin’e ait olduğu iddia edilen bir fotoğrafı gösterdi. Bu paylaşımların sahte hesaplardan yapıldığını ve bu kişilerin bir grup tarafından yönetildiğini belirtti.

Konu hakkında araştırma yaptığını iddia eden ve paylaşımı yapan kişi için “yalandan başını kapatmış alçaklar” ifadesini kullanan Nihat Doğan, Elif Şirin olduğu iddiası ile bir fotoğraf göstererek, “Neden hiç İzmir’de patlama olmuyor?” paylaşımını yapan başörtülü kişinin gerçekte başörtülü olmadığını ve bu paylaşımı yapmak için başörtüsü taktığını iddia etti.

Program sunucularından Ömür Varol’un “bu teyit edilmiş bir bilgi mi, kişilerin suratlarını gösteriyoruz” sorusuna Nihat Doğan “evet teyit edilmiş, tesettürlü değil bu da bir tezgah” diyerek yanıt verdi.

Nihat Doğan’ın isim benzerliği nedeniyle fotoğrafını gösterdiği ve başörtüsü takarak paylaşım yaptığını iddia ettiği kişi, “Neden hiç İzmir’de patlama olmuyor” paylaşımını yapan kişi değil. Fotoğrafı gösterilen Elif Şirin, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu bir mühendis.

İsim benzerliği dolayısıyla hedef gösterilen Elif Şirin teyit.org’a yaptığı açıklamada LinkedIn dışında hiçbir sosyal medya hesabı olmadığını, fotoğrafını ve hesabının linkini paylaşanlara ulaşarak Twitter’da engellemeye çalıştığını ve şikâyet ederek bu paylaşımların bir kısmının kaldırılmasını sağladığını ancak çok fazla yayıldığını dile getirdi.

Nihat Doğan’ın bu iddialarda bulunduğu Beyaz TV’ye tekzip gönderdiklerini de belirten Şirin, avukatlarının konuyla ilgilendiğini ve ceza davası açmayı da düşündüklerini iletti.

Nihat Doğan’ın Fethullahçı yapılanma üyesi ve ajan olmakla suçladığı Şirin bu tarz suçlamaların kabul edilemeyeceğini belirterek;“Ayrıca Nihat Doğan sadece bu paylaşımı yapmak için başörtüsü taktığımı belirtti. İçerisinde hiç bulunmak istemediğim başı kapalı/açık tartışmasına çekiliyorum. Bu bende büyük bir rahatsızlık yaratıyor” dedi.

Paylaşımı yapan Elif Şirin’den açıklama

elif sirin paylasim

Paylaşımı yapan Elif Şirin.

Yaptığı paylaşım İzmir’deki patlama ve silahlı saldırının ardından sosyal medyada yayılan Elif Şirin ise Facebook profilinde konu hakkında açıklama yaparak bu paylaşımı yaptığı için üzgün olduğunu ve fotoğrafı yayılan diğer kişinin bu konuyla ilgisi olmadığını ifade etti.

Hesap kapalı olduğu için son dönemde hakkımda çıkan haberlere ve yorumlara cvp veremedim. Resimleri kullanılan başı açık bayan ben değilim. Bu olaydan sonra ismimle açılan sayfalar hesaplar ve o hesaplardan paylaşılanlar bana ait değildir.Bu açıklamanın dışında herhangi bir yerde herhangi bir ifadem yoktur.

İzmir'deki saldırının ardından İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan CNN Türk yayınında, sosyal medyada yayınlanan o paylaşımı hatırlatmış, Şirin hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ifade etmişti.

teyit.org’un ulaştığı İzmir Barosu Başkanı Özcan, Elif Şirin’in Cuma günü ifade vermiş olduğunu haricen öğrendiklerini belirtti. Konunun detaylarını ise henüz bilmediklerini söyledi.