Muharrem İnce’nin oy kullandığı sandıktaki kadının İnce’nin elini sıkmadığı iddiası

Muharrem İnce’nin oy kullandığı sandıktaki kadının İnce’nin elini sıkmadığı iddiası

Bu içerik 4 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada, Muharrem İnce’nin Yalova’da oy kullandığı sandıktaki bir kadının Muharrem İnce’nin elini sıkmadığı iddia edildi. Bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan video yaklaşık 8 bin kullanıcı tarafından beğenildi ve video 873 bin kez görüntülendi.

Video ayrıca, İPA Haber Ajansı tarafından #Seçim2018 etiketiyle de paylaşıldı.

muharrem ince elini sikti

Muharrem İnce ve sandıktaki kadın el sıkışıyor

Ancak, sandık başında duran kadının Muharrem İnce’nin elini sıkmadığı iddiası doğru değil. Muharrem İnce ve söz konusu kadın el sıkışıyor ancak kameranın açısından dolayı el sıkışması tam olarak görünmüyor.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri kapsamında, oyunu Yalova’da kullanan Muharrem İnce’nin salona girdikten sonra masada yer alan kişilerle el sıkıştığı görülebiliyor. Hürriyet’in yayınladığı bir videoda Muharrem İnce ve söz konusu kadının el sıkıştığı net olarak görülebiliyor.


İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından çekilen görüntülerde de Muharrem İnce’nin oy kullandığı salona girdikten sonra söz konusu kadınla da el sıkıştığı kameralara yansıyor

Son olarak Ajans France Press (AFP) tarafından Twitter’da paylaşılan bir videoda da Muharrem İnce ile salonda bulunan kadının el sıkıştığı fark ediliyor.