L’Oréal Paris ve Maybelline’in Türkiye’den çekileceği iddiası

L’Oréal Paris ve Maybelline’in Türkiye’den çekileceği iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

L’Oréal Türkiye, resmi Twitter hesaplarından yaptığı açıklamada Türkiye’deki tüm faaliyetlerine devam edeceklerini söyledi.

Markalar sadece Gratis mağazalarından çekiliyor.

Gratis, L’Oréal Paris ve Maybelline markalarıyla anlaşmalarının bittiğini doğruladı.

Bu içerik 2 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden L’Oréal’in alt markaları L’Oréal Paris ve Maybelline’in Türkiye’den çekileceği iddia edildi. Bir Twitter kullanıcısının paylaşımıyla gündeme gelen konu hızla yayıldı ve çok fazla etkileşim aldı.

loreal maybelline iddia

L’Oréal iddiayı yalanladı

İddia Twitter’da yayılınca L’Oréal Türkiye hesabından resmi bir açıklama yapıldı. Marka, L'Oréal Türkiye olarak tüm faaliyetlerine ara vermeden devam ettiklerini belirtti.

loreal aciklama

Teyit, iddiayı gündeme getiren Twitter kullanıcısı @fluwakes’le iletişime geçti. Hesap sahibi, bu bilgiyi bir arkadaşından aldığını ve şaka amaçlı bir tweet olmadığını belirtti. Ancak paylaşımı yaptıktan sonra markaların Türkiye’den değil sadece kozmetik market zinciri Gratis mağazalarından çekileceğini öğrendiğini söyledi.

Gratis, ilgili markalarla anlaşmalarının bittiğini doğruladı

Teyit’in iletişime geçtiği Gratis Müşteri Hizmetleri, L’Oréal Paris ve Maybelline markalarıyla anlaşmalarının bittiğini doğruladı. Buna göre, mağazalardaki stoklar bittikten sonra ilgili markaların ürünlerinin satışı yapılmayacak. Ancak bu durum sadece Gratis mağazalarını kapsıyor. Bu markaların ürünlerine diğer satış noktalarından erişimle ilgili bir sorun bulunmuyor.

L’Oréal Paris ve Maybelline Müşteri Hizmetleri ise Gratis ile anlaşmalarının bittiği yönünde bir bilginin kendilerine ulaşmadığını söyledi.

L’Oréal Türkiye, Fransa menşeili L’Oréal Grubu bünyesinde 1980’lerden beri Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Grubun alt markaları olan L’Oréal Paris ve Maybelline’in kozmetik zinciri Gratis’ten çekileceği ise 2019 yılından beri çeşitli platformlarda gündeme geliyor.