Kürşat Ayvatoğlu’nun Yıldız Tilbe’ye ‘abla burundan çekeceksin’ diye tweet attığı iddiası

Kürşat Ayvatoğlu’nun Yıldız Tilbe’ye ‘abla burundan çekeceksin’ diye tweet attığı iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

Ekran görüntüsü montajlanmış.

Orijinal paylaşım başka bir kullanıcıya ait.

Montajlanan tweette yer alan saat bilgisi orijinale ulaşılmasını kolaylaştırıyor.

Bu içerik 2 yıldan daha eski tarihlidir.

Lüks bir araçta uyuşturucu kullandığı sıradaki görüntüyle gündeme gelen AK Parti çalışanı Kürşat Ayvatoğlu’nun, 2018 yılında sanatçı Yıldız Tilbe’nin bir paylaşımına “abla burnundan çekeceksin” diye cevap verdiği iddia edildi. 

yildiz tilbe

Twitter’da “Abla burundan çekeceksin” şeklindeki paylaşımın orijinaline ulaşmak mümkün. 3 Eylül 2018 saat 20.36’da Yıldız Tilbe’nin bir fotoğrafına yapılan yorum, Cumhur Küçükpolat isimli kullanıcıya ait. Ayvatoğlu’na atfedilen görsele kullanıcı adı ve fotoğraf sonradan eklenmiş. 

kursat ak parti kastamonu

@kursatayvatoglu isimli kullanıcı adına sahip hesap ise kapatılmış. Wayback Machine’den hesabın 28 Mart 2021’de alınan bir arşivi mevcut. Hesap incelendiğinde montajlanan görseldeki profil fotoğrafının buradan alındığı anlaşılabiliyor. Bahsi geçen tweete de rastlanmıyor.  

kursat ak parti

Eski Kastamonu Belediyesi çalışanı da olan Kürşat Ayvatoğlu, gündeme oturan görüntülerin kendine ait olduğunu ve uyuşturucu kullandığını itiraf etti. Ayvatoğlu adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Kürşat Ayvatoğlu’nun Kastamonu Belediyesi’nde çalışırken ve sonrasında edindiği servetin kaynağına ilişkin tartışmalar söz konusu. Ayvatoğlu, AK Parti’deki varlığını da “güce yakın olma” niyeti ile açıklamıştı