Kimseyle konuşmak istemeyen kadının 28 yıldır kör taklidi yaptığı iddiası

Kimseyle konuşmak istemeyen kadının 28 yıldır kör taklidi yaptığı iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ
Bu içerik 5 yıldan daha eski tarihlidir.

İspanya’da yaşayan 57 yaşındaki Carmen Jimenez isimli bir kadının, insanlara selam vermekten sıkıldığı ve ayak üstü konuşmaları sevmediği için 28 yıldır kör taklidi yaptığı iddia edildi. İddia, sosyal medyada viral oldu.

ipyanyada yasayan kadın

Ancak, 57 yaşındaki İspanyol kadının insanlara selam vermemek için 28 yıldır kör taklidi yaptığı iddiaları doğru değil. Söz konusu iddianın “Hay Notica” isimli İspanyol bir siteden ortaya çıktığını görmek mümkün. Sitenin künyesine bakıldığında kendisini eğlence ve mizahi haber sitesi olarak tanımladığı görülebiliyor. Haberde kullanılan ve Carmen Jimenez’e atfedilen gözlüklü sarışın kadının fotoğrafı ise Pixabay isimli stok fotoğraflar sunan bir siteden alınmış

Ayrıca uydurma hikayenin farklı zamanlarda farklı kadın fotoğraflarıyla paylaşıldığı da göze çarpıyor. Örneğin, İngiltere parlamentosunda Isle of Wight adasını temsil edecek Vix Lowthion isimli Yeşil Parti adayının fotoğrafının kullanıldığı versiyonunu görmek mümkün.

“fuckjerry” isimli Instagram hesabından Vix Lowthion’un fotoğrafıyla paylaşılan hikaye 250 bin kişi tarafından beğenilmiş. Konu hakkında Isle of Wight yerel basınına konuşan Lowthion’un açıklamalarına da ulaşılabiliyor.

ingiliz parlamenter