Hekimlik hakkındaki yazının Bülent Eczacıbaşı'na ait olduğu iddiası

Hekimlik hakkındaki yazının Bülent Eczacıbaşı'na ait olduğu iddiası

Yanlış Yanlış

Bulgular

Yazıyı Yılmaz Özdil 2018’de kaleme aldı.

Eczacıbaşı Holding de yazının Bülent Eczacıbaşı'na ait olmadığını açıkladı.

Bu içerik 1 yıldan daha eski tarihlidir.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle sosyal medyada sağlık çalışanlarıyla ilgili yapılan paylaşımlar arasında, Bülent Eczacıbaşı'na ait olduğu iddia edilen köşe yazısı da bulunuyordu.

fotograf bulent eczacibasina atfedilen yazi

Köşe yazısını 2018’de Yılmaz Özdil yazdı

Yazı, hekimlik mesleğini yücelten ifadeler taşıyor. Köşe yazısında bulunan anahtar kelimelerle arama yaparak, yazıyı Yılmaz Özdil’in 2018’de Sözcü gazetesindeki köşesi için Türk Tabipleri Birliği başlığıyla kaleme aldığını görüyoruz. İfadelerin yer aldığı en eski metin bu.

fotograf yilmaz ozdil kose yazisi

Bülent Eczacıbaşı’na atfedilen yazı, uzun zamandır sosyal medyada ve haber sitelerinde yer aldığı için Eczacıbaşı Holding de yazıyı paylaşan köşe yazarlarına ulaşarak yazının Bülent Eczacıbaşı'na ait olmadığını açıkladı ve Bülent Eczacıbaşı da konu hakkında Instagram’da bir gönderi paylaştı.

fotograf eczacibasi holding aciklama

Bülent Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı. TÜSİAD'ın Onursal Başkanı, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yönetim Kurulu Başkanı ve TESEV Yüksek Danışma Kurulu Üyeliği de yapan Eczacıbaşı'nın kitap yazdığı bilinse de, bugüne kadar yayınlandığı bilinen köşe yazısı bulunmuyor.