Fotoğrafın Yıldız Tilbe, Samuel Jackson ve Tarantino'yu birlikte gösterdiği iddiası

Fotoğrafın Yıldız Tilbe, Samuel Jackson ve Tarantino'yu birlikte gösterdiği iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

1994 yılındaki 47. Cannes Film Festivali’nde Eric Robert’in çektiği fotoğrafın orijinalinde Yıldız Tilbe değil, Maria de Medeiros var.

Fotoğrafta ayrıca Samuel L. Jackson, Bruce Willis, Uma Thurman, John Travolta da yer alıyor.

Aynı ana ilişkin başka fotoğraflara da ulaşmak mümkün.

Bu içerik 1 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafın Yıldız Tilbe, Samuel L. Jackson ve Quentin Tarantino’yu birlikte gösterdiği iddia edildi. Birçok kullanıcı fotoğrafı doğrulanması için Teyit'e gönderdi.

tarantino yildiz tilbe samuel jackson foto iddiasi

Fotoğrafın orijinalinde Maria de Medeiros var

Fotoğrafın orijinalinde Yıldız Tilbe değil, Maria de Medeiros var. Fotoğraf, 1994 yılındaki 47. Cannes Film Festivali’nde çekilmiş. Fotoğrafta, kült film Pulp Fiction’ın (Ucuz Roman) başrol oyuncuları Samuel L. Jackson, Maria de Medeiros, Bruce Willis, Uma Thurman, John Travolta ve yönetmen Quentin Tarantino yer alıyor. 

pulp fiction orijinal foto

İnternetten o gün fotoğrafçı Eric Robert’in başka açılardan çektiği başka karelere de ulaşılabiliyor.  

En iyi film dahil yedi dalda Oscar’a aday gösterilen Pulp Fiction, en iyi orijinal senaryo Oscar'ını almıştı. 1994 yılındaki 47. Cannes Film Festivali’nde ise en iyi film seçilerek Altın Palmiye ödülünü kazanmıştı.

Film, yeni maceralar arayan iki amatör ve küçük soyguncu çifti, işini iyi bilen gangsterleri, bir boksörü ve bir lokanta sahibi çiftin hayatlarının nasıl kesiştiğini anlatıyor. Film, IMDB’de tüm zamanların en iyi filmleri sıralamasında 2 milyona yakın oyla yedinci sırada yer alıyor.