Fotoğrafın Metin Feyzioğlu'nun tesettüre girmiş eşini gösterdiği iddiası

Fotoğrafın Metin Feyzioğlu'nun tesettüre girmiş eşini gösterdiği iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

Görselde yer alan kişi Metin Feyzioğlu’nun eşi değil.

Feyzioğlu eski eşi Birgül Feyzioğlu ile 2014’te boşanmış.

Bu içerik 3 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada yer alan bir gönderideki fotoğrafın, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun eşinin tesettüre girdiğini gösterdiği iddia edildi. 6 Aralık 2019’da Facebook’ta yayılan bir gönderi, yaklaşık 6000 kez paylaşıldı.

metin feyzioglunun esinin kapandigi iddiasi

Ancak iddia yanlış. Görselde yer alan kişi Metin Feyzioğlu’nun eşi değil. Feyzioğlu eski eşi Birgül Feyzioğlu ile 2014’te boşanmış.

Fotoğraftaki kişi Metin Feyzioğlu’nun eşi değil

Metin Feyzioğlu'nun kendi Instagram hesabından yaptığı açıklamaya göre, fotoğraftaki kişi eşi değil. Feyzioğlu açıklamasında fotoğraftaki kadının, kendisini basından tanıyan bir destekçisi olduğunu ifade etti. Fotoğrafın orijinalinde yer alan bir başka kişinin kareden kesilerek çıkarıldığını belirten Feyzioğlu, iddiayı ortaya atanlara tepki gösterdi.

metin feyzioglunun esinin kapandigi iddiasi instagram

Teyit, konuyla ilgili bilgi almak için Türkiye Barolar Birliği'ne ulaştı. Türkiye Barolar Birliği fotoğrafla ilgili Metin Feyzioğlu’nun Instagram'dan yaptığı açıklamasını hatırlattı.

Metin Feyzioğlu evliliğini 2014’te sonlandırmış

Oda Tv, Milliyet ve Haber Türk gibi haber sitelerinde yer alan bilgiye göre, Metin Feyzioğlu ve eski eşi Birgül Feyzioğlu, 23 yıldır devam eden evliliklerini 2014’te anlaşmalı olarak sonlandırdı.

metin birgul feyzioglu

Metin Feyzioğlu ve eski eşi Birgül Feyzioğlu

Metin Feyzioğlu’nun eski eşi Birgül Feyzioğlu’nun Instagram hesabından da, yakın zamanda çekilmiş fotoğraflarına ulaşmak mümkün. Feyzioğlu’nun görsellerde başının açık olduğu görülebiliyor

birgun feyzioglu instagram