Fotoğrafın Mardin’de bir adamın iki gelinle nikah kıydığını gösterdiği iddiası

Fotoğrafın Mardin’de bir adamın iki gelinle nikah kıydığını gösterdiği iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ
Bu içerik 4 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada paylaşılan ve teyit.org’a ihbar olarak gönderilen bir fotoğrafın Mardin’deki bir adamın iki kadınla evlendiğini gösterdiği iddia edildi. Ayrıca iddiada, şahitlerin de Mardin milletvekili Cengiz Demirkaya ve Nihat Eri olduğu belirtildi.

Bir kullanıcı tarafından 17 Ekim 2018’de Facebook’a yüklenen fotoğraf şimdiye kadar yaklaşık 700 paylaşım ve 100 beğeni aldı.

mardinde iki kadinla evlenen adam iddia facebook

Ancak fotoğrafın, Mardin’de bir adamın aynı anda iki kadınla nikah kıydığını gösterdiği iddiası doğru değil. Fotoğraf, AK Parti Mardin eski il başkan yardımcısı Mehmet Ali Demirkaya’nın iki oğlunun aynı anda evlendiği düğüne ait. Fotoğrafta Cengiz Demirkaya’nın yanında Mehmet Ali Demirkaya, Mardin Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer ve AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri de bulunuyor.

Mehmet Demirkaya’nın iki oğlu aynı anda evlendi

Mardin ile ilgili yerel haberler paylaşan Mardin Life’ın internet sitesinde 13 Ekim 2018’de paylaşılan bir haberde, AK Parti Kızıltepe ilçe yönetiminde görev almış ve bir dönem il başkan yardımcılığı görevinde de bulunmuş olan iş adamı Mehmet Ali Demirkaya’nın oğulları Nihat ve Cihat Demirkaya'nın Nurcan Gökdemir ve Bahar Özkişi ile evlendiği bilgileri yer alıyor. Aynı haberde, düğünde başka açılardan çekilmiş fotoğraflara da yer veriliyor.

mardin iki gelinli dugun 1

Nihat ve Cihat Demirkaya ile eşleri düğün sırasında

Mardin Kızıltepe Dunaysır Palace Düğün Salonu’nda gerçekleşen nikahta Mardin milletvekili Cengiz Demirkaya ve birçok yöneticinin de bulunduğu bilgisi yer aldı.

mardinde iki gelinli dugun nikah sahitleri

Nihat Eri, çifte evlilik cüzdanlarını verirken.

Mehmet Ali Demirkaya’nın Twitter hesabından paylaştığı fotoğraflardan da düğüne ait görüntülere ulaşılabilir.

mardin iki gelinli dugun 2

Fotoğraftakiler (soldan sağa): Nihat Eri (AK Parti Mardin İl Başkanı), Cengiz Demirkaya (Mardin milletvekili), Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer.

Sonuç olarak fotoğrafın Mardin’de bir adamın iki kadınla aynı anda evlendiğini gösterdiği iddiası doğru değil. Söz konusu fotoğrafta, AK Parti Mardin milletvekili Cengiz Demirkaya görülüyor. Ayrıca gelin ve damadın yanında AK Parti il eski başkan yardımcısı (aynı zamanda düğün sahibi Nihat ve Cihat Demirkaya’nın babası) Mehmet Ali Demirkaya ve Mardin Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer de bulunuyor.