Fotoğrafın Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya’nın canlı yayından önceki buluşmasını gösterdiği iddiası

Fotoğrafın Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya’nın canlı yayından önceki buluşmasını gösterdiği iddiası

Yanlış Yanlış

Bulgular

Fotoğraf İmamoğlu ve Küçükkaya'nın canlı yayından önceki buluşmasını göstermiyor.

Fotoğraf 14 Kasım 2018'de İmamoğlu tarafından Twitter'da paylaşılmış.

İmamoğlu paylaştığı gönderide Küçükkaya'nın Beylikdüzü'ne kendisini ziyarete geldiğini belirtmiş.

Bu içerik 3 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafın, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun ve 16 Haziran 2019 tarihinde AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım ile katıldığı canlı yayının moderatörü İsmail Küçükkaya ile yayın öncesinde buluştuğunu gösterdiği iddia edildi.

Bir Facebook kullanıcısı tarafından 18 Haziran 2019 tarihinde paylaşılan fotoğraf şimdiye kadar 11 bin kez paylaşıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Eski Başkanı İbrahim Melih Gökçek de 18 Haziran 2019 tarihinde Twitter’da aynı fotoğrafı “Napıyorlar?” sorusuyla paylaştı.

ekrem imamoglu ismail kucukkaya gorusmesi

Ancak, fotoğrafın Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya’nın canlı yayın öncesinde buluştuğunu gösterdiği iddiası doğru değil. Fotoğraf, Ekrem İmamoğlu tarafından 14 Kasım 2018 tarihinde Twitter’da paylaşıldı.

Fotoğraf, İmamoğlu ve Küçükkaya’nın Kasım 2018’deki buluşmasından

Ekrem İmamoğlu, 14 Kasım 2018 tarihinde Twitter’da paylaştığı gönderide İsmail Küçükkaya’nın Beylikdüzü’nde kendisini ziyareti ettiğini belirtmiş ve ziyaretten fotoğraflar yayınlamış. Gökçek’in de paylaştığı ve iddiaya konu olan fotoğraf bu buluşma esnasında çekilmiş.

ekrem imamoglu ismail kucukkaya beylikduzu

Küçükkaya, yayın öncesi adaylarla görüştü

Küçükkaya, 14 Haziran 2019 tarihinde yayınlanan Çalar Saat programında 13 Haziran 2019 tarihinde adaylarla görüştüğünü söylemişti. Binali Yıldırım ile telefonda görüştüğünü belirten Küçükkaya, İmamoğlu görüşmesi ile ilgili yer ve zaman bilgisi vermemişti. Küçükkaya, A Haber gibi haber sitelerinde paylaşılan ve kendisinin İmamoğlu ile yayın öncesinde bir otelde görüştüğünü gösterdiği iddia edilen videolar üzerine Twitter hesabında Çalar Saat programından ilgili kesidi paylaştı.

Güncelleme: 19/06/2019

Viral olan paylaşımlar eklendi.