Fotoğrafın Dubai'de gelinlik provası yapan Aysun Kayacı'yı gösterdiği iddiası

Fotoğrafın Dubai'de gelinlik provası yapan Aysun Kayacı'yı gösterdiği iddiası

Yanlış Yanlış

Bulgular

Fotoğraftaki kişi Aysun Kayacı değil, Paula Erika isimli bir Instagram kullanıcısı.

Gelinliğin tasarımcısının Instagram hesabında da videodaki kişinin Paula Erika olduğu görülüyor.

İddiayı ortaya atan Beyaz Magazin yorumcusu Bilal Özcan da paylaşımını daha sonra kaldırdı.

Sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde Aysun Kayacı’nın son halini gösterdiği iddiasıyla bir fotoğraf dolaşıma sokuldu. Kayacı’nın Dubai’de gelinlik provasında görüntülendiği öne sürüldü.

fotografin aysun kayaciyi gosterdigi iddiasi

Fotoğraf Aysun Kayacı’nın gelinlik provasından değil

Fotoğrafta görülen kişi Aysun Kayacı değil. Görüntüdeki kişi bazı paylaşımlarda da belirtildiği üzere, @paulaaerika isimli bir Instagram kullanıcısı. @paulaaerika’nın düğün fotoğraflarıyla iddiada kullanılan gelinliği karşılaştırdığımızda aynı olduğu görülüyor.

paula erika instagram dugunpng

Kullanıcının gelinliğinin olduğu fotoğrafta @valdrinsahitiofficial isimli tasarımcıyı etiketlediği görülüyor. Tasarımcının profili incelendiğinde iddialarda kullanılan görselin yer aldığı videoyu görebiliyoruz.

paula erika valdrin gelinlik provasipng

Dahası tasarımcı Valdrin Sahiti’nin mağazası Dubai’de değil, Priştine Kosova’da yer alıyor. Mağazanın içini gösteren bir fotoğraf incelendiğinde de videodaki detayların yer aldığı görülebiliyor. @paulaaerika’nın paylaşımlarından düğününü de Bulgaristan’da bulunan Hotel Marinela’da yaptığı anlaşılıyor

İddia bir magazin programından yayıldı

İddia Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Magazin adlı programda yorumcu Bilal Özcan tarafından ortaya atıldı. Özcan 28 Haziran tarihli programda görüntüyü bir takipçisinin gönderdiğini dile getirmiş. Bilal Özcan Instagram hesabından da iddiayı paylaşmıştı ancak daha sonra paylaşımını kaldırdı. İddialarda kullanılan görüntüde de bilalozcannofficialy yazdığı görülüyor.

İddiayı Doğruluk Payı da inceledi.