Fotoğrafların DEVA Partisi’nin Ramazan ayında lokum dağıttığını gösterdiği iddiası

Fotoğrafların DEVA Partisi’nin Ramazan ayında lokum dağıttığını gösterdiği iddiası

Yanlış Yanlış

Bulgular

Fotoğraflar 23 Mart 2023’te başlayan Ramazan ayından bir gün önce 22 Mart 2023’te Twitter’da paylaşılmış.

Konuyla ilgili DEVA Partisi yetkilileri açıklama yaparak, olayın Ramazan öncesi olduğunu belirtmiş.

DEVA Partisi’nin Ramazan ayında teravih namazı sonrası camilerde lokum dağıttığını gösteren bazı paylaşımlara rastlamak mümkün.

14 Mayıs 2023’te yapılacak Genel Seçimler yaklaşırken partilerle ilgili yanlış ve şüpheli birçok bilgi sosyal medya gündemini de meşgul ediyor. 

Sosyal medyada paylaşılan bir gönderide DEVA Partisi’nin Mersin’de Ramazan ayında lokum dağıttığı iddia edildi. 

deva partisinin lokum dagittigi iddiasi

Fotoğraflar 23 Mart’ta başlayan Ramazan ayından bir gün önce sosyal medyada paylaşılmış

Anahtar kelimelerle Twitter’da bir arama yaptığımızda fotoğrafların 23 Mart 2023’te başlayan Ramazan ayının bir gün öncesinde yani, 22 Mart 2023’te paylaşıldığını görüyoruz

zeliha yilmaz cakirin paylasimi

Fotoğrafları DEVA Partisi Mersin Milletvekili Aday Adayı Zeliha Yılmaz Çakır paylaşmış. Çakır’ın paylaşımında lokumun da dağıtıldığı etkinliğin DEVA Akdeniz İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği etkinlikten olduğu belirtilmiş.

Konuyla ilgili DEVA Partisi yetkilileri de açıklamalar yaparak olayın aslıyla ilgili paylaşımlarda bulunmuş. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Emin Ekmen, “Siz de Ramazan hatırına iftiralarınıza ara verseniz iyi olur.” paylaşımında bulunmuş

DEVA Partisi’nin Ramazan ayında iftar sonrası lokum dağıttığı görülüyor

Paylaşımdaki fotoğraf Ramazan ayından bir gün önce sosyal medyada yer almış. Ancak Twitter’da anahtar kelimelerle arama yaptığımızda DEVA Partisi teşkilatlarının Ramazan ayı boyunca zaman zaman teravih namazları sonrası camilerde lokum dağıttığı görülebiliyor.

iftar sonrasi lokum dagitimi deva