Fotoğraf Küçükçekmece'de kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan şahsı göstermiyor

Fotoğraf Küçükçekmece'de kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan şahsı göstermiyor

Yanlış Yanlış

Bulgular

Fotoğraftaki kişi 24 Nisan’da Sultangazi’de genç bir kadına cinsel tacizde bulunan ve 29 Nisan 2019 tarihinde yakalanarak tutuklanan şahsa ait.

25 Nisan günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şüphelinin tutuklandığını açıklamıştı.

Bu içerik 4 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafın Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan ve hala aranmakta olan şahsı gösterdiği iddia edildi. “Enfes Yemek Tarifleri” isimli Facebook sayfasında da paylaşılan fotoğraf 11 bin kişi tarafından paylaşılırken yaklaşık 2 bin kişi tarafından beğenildi.

sultangazi taciz paylasim

Fotoğraftaki kişi başka taciz vakasının faili

Sosyal medyada fotoğrafı Küçükçekmece’deki kız çocuğunun cinsel istismarıyla ilişkilendirilerek paylaşılan kişi, Sultangazi’de genç bir kadına cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı. DHA’nın yayımladığı habere göre 24 Nisan’da yolda yürürken tacize uğrayan genç kadın, şüpheli şahsı telefon kamerasıyla kaydedip daha sonra kayıtları kullanarak şikayetçi olmuştu. Şahıs, telefon kamerası kayıtları ve güvenlik kamerası kayıtları kullanılarak 29 Nisan’da Bursa’da yakalanarak tutuklanmıştı. Genç kadının telefon kamerası kaydından şahsın fotoğraftaki kişi olduğu anlaşılabiliyor.

Küçükçekmece’deki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan kişi tutuklandı

Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan kişi çocuğun beyanıyla tespit edilerek 25 Nisan 2019 tarihinde tutuklanmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuyla ilgili açıklama yaparak failin tutuklandığı belirtmişti. İstismara uğrayan kız çocuğu 24 Nisan Çarşamba günü hastaneden taburcu edilmişti.

Başka fotoğraflar da paylaşıldı

Facebook'ta istismarcıyı gösterdiği iddia edilenbaşkafotoğraflar da paylaşıldı. Halbuki bu fotoğraflarda görülen kişi 2017 yılında Sakarya'nın Kaynarca ilçesindeki ormanlık alanda öldürülen Suriyeli hamile kadın Emani Al-Rahmun'un katil zanlısı Birol K.

Sonuç olarak, fotoğrafın Küçükçekmece'deki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan ve hala aranmakta olan şahsı gösterdiği iddiası gerçeği yansıtmıyor. Fotoğraftaki kişi, Sultangazi’de gerçekleşen başka bir taciz vakasının faili. Kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan kişi 25 Nisan’da, fotoğraftaki kişi ise 29 Nisan’da yakalanarak tutuklandı.

Güncelleme: 21/05/2019

İddia hakkında paylaşılan başka fotoğraflar eklendi.