Fenerbahçe'ye ait tesisin duvarında “Bir şekilde kazan” yazdığı iddiası

Fenerbahçe'ye ait tesisin duvarında “Bir şekilde kazan” yazdığı iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ
Bu içerik 5 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafta, Beşiktaş’ın Fulya Hakkı Yeten Tesisleri’nde “Şerefinle Oyna, Hakkınla Kazan” yazarken, Fenerbahçe’nin Dereağzı’nda yer alan Lefter Küçükandonyanis Tesisleri’ndeki duvarda ise “Bir şekilde kazan” yazdığı iddia edildi.

fenerbahce iddia

Ancak, Fenerbahçe Dereağzı Tesisleri’ndeki duvarda yer aldığı iddia edilen “Bir Şekilde Kazan” yazısı gerçek değil. Görsel montajlanmış. Foursquare isimli siteye daha önce yüklenen fotoğraflar incelendiğinde duvarda “Bir şekilde kazan” şeklinde bir yazınınolmadığıanlaşılabiliyor. Söz konusu fotoğrafın orijinal hali ise aşağıda görülebiliyor. Buna göre fotoğrafın Fenerbahçe Novi Pazar Futbol Okulu’nun Dereağzı Tesisleri’ni ziyareti sırasında çekildiği görülüyor.

"Bir Şekilde Kazan" yazısı montaj

fenerbahce spor dereagzı 1024x768

Bir kullanıcı tarafından 2015 yılında YouTube’a yüklenen videoyla da duvarda böyle bir yazının olmadığını doğrulamak mümkün. Instagram’da yapılan bir araştırmanın sonucunda ise tesisin son hali görülebiliyor. Buna göre duvarda “Fenerbahçe S.K” yazdığı farkediliyor.

Beşiktaş Fulya Hakkı Yeten Tesisleri’nde yer alan “Şerefinle Oyna, Hakkınla Kazan” yazısına da yine Foursquare yardımıyla ulaşılabiliyor.

hakkı yeten tesisleri 576x1024