“Fairy Elin” isimli dünya dışı varlığın Muğla’da görüntülendiği iddiası

“Fairy Elin” isimli dünya dışı varlığın Muğla’da görüntülendiği iddiası

Yanlış Yanlış
Bu içerik 5 yıldan daha eski tarihlidir.

İhlas Haber Ajansıtarafındanservisedilen,Sözcü, Birgün, Milliyet, Cumhuriyet, Karar gibi haber sitelerinde yer alan haberde, daha önce dünyada birkaç kez görüntülenen “Fairy Elin” isimli canlının Türkiye’de ilk kez Gülsevin Alemdar isimli bir vatandaş tarafından Muğla’da fotoğraflandığı iddia edildi. 

peri mugla

Haberde, dünya dışı varlığı gördüğünü iddia eden kişilerin Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan’a ulaştığı belirtilirken Akdoğan’ın fotoğrafın analizini yaptığı ve tamamen gerçek olduğunu ifade ettiği belirtildi.

haktan uzayli

Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Erdoğan ve fotoğrafı çektiği iddia edilen Gülsevin Alemdar.

Ancak bu fotoğrafın Muğla’da fotoğraflanan dünya dışı bir varlığa ait olduğu iddiaları doğru değil.

Fotoğraf, DeviantArt isimli sitede Benjamin Dodds isimli kullanıcının 2012 yılında paylaştığı Mummified Fairy isimli bir maketinin fotoğrafı.

devian art peri

Sirius Ufo Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi nedir?

Haberlerde Haktan Akdoğan’ın başkanlığını Erhan Kolbaşı’nın başkan yardımcılığını yaptığı iddia edilen “Sirius Ufo Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi” Facebook sayfasında amacını şöyle tanımlıyor:

Evren’de yalnız olmadığımız gerçeğini ve Dünya dışı zeki varlıklar tarafından Gezegenimizin uzun zamandan beri ziyaret edildiğini, gerçekliği ispatlanmış bilimsel kanıtlarla; fotoğraf, hareketli filmler, resmi belgeler, üst düzey askeri ve sivil yetkililerin itiraflarıyla, astronot ve bilimadamlarıyla yapılan röportajlarla Türk halkına sunmak ve onları bu çok önemli evrensel konuda bilgilendirmektir.

Yalansavar’ın 2012 yılında Merkez Başkanı Haktan Akdoğan’ın açıklamaları üzerine yaptığı bir incelemeyi buradan okuyabilirsiniz.

Uzaylılara ait olduğu söylenen fotoğraflar oyuncak çıkmıştı

Sirius Ufo ve Uzay Bilimleri Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, 2015 yılında yaptığı açıklamalarda ABD’li Boyd Bushman'ın kendisine ait 27 tane patenti elinde bulundurduğunu belirtmiş, 51. Bölge'de görev yapan bir grup bilim adamının 15 sene önce Bushman ile irtibata geçtiğini anlatmış ve Bushman’ın doğru söylediğini ifade etmişti.

Snopes isimli doğrulama sitesi ise Budy Bushman’ın yayınladığı uzaylı fotoğrafları üzerine bir inceleme yaparak bu fotoğrafların doğru olmadığını belirtmişti. Eski Lockheed Martin mühendisi olan Bushman, ölmeden önce yayınlanan videosunda 51. Bölge’de devlet yetkililerinin uzaylılarla irtibat içerisinde olduğunu belirtmiş ve uzaylılara ait fotoğrafları göstermişti.

bushman uzayli

Videoda Bushman’ın gösterdiği fotoğrafların uzaylılara ait olmadığı ve WallMart isimli market zincirinde satılan bir uzaylı oyuncağına ait olduğu Snopes’un yazısında kanıtlanmıştı.

uzayli oyuncak