Erdoğan'ın katılacağı törene Dilovası Belediyesi çalışanlarının aileleriyle katılması zorunlu tutuldu iddiası

Erdoğan'ın katılacağı törene Dilovası Belediyesi çalışanlarının aileleriyle katılması zorunlu tutuldu iddiası

Doğru Doğru
Bu içerik 6 yıldan daha eski tarihlidir.

SözcüSol Haber, Yolculuk gibi haber sitelerinde yer alan bir haberde, Dilovası Belediyesi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün (12 Mart) Kocaeli’nde gerçekleştirdiği açılışa, belediye çalışanlarının aileleriyle birlikte katılmaları gerektiği yönünde bir yazı gönderdiği iddia edildi.

Haberlerde yer verilen Dilovası Belediye Başkan Yardımcısı Fazil Polat imzalı yazıda “12 Mart Pazar günü Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan Kocaeli'ye geliyor. Kocaeli Valiliği, kamu kurumları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin tamamladığı yatırımların açılışı, Kocaeli'nin hizmetine sunulacak. Açılış törenine kurumumuzda çalışan (memur, işçi, taşeron) tüm personelin aileleriyle birlikte katılımı gerekmektedir” denildiği belirtildi.

dilovasi belge haber

Dilovası Belediye Başkan Yardımcısı Fazil Polat imzalı yazı doğru. Orijinal belgenin sağ üst kısmındaki teşkilat numarasının da Dilovası Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün numarası olduğunu görmek mümkün.

dilovasi belediye yazi

“Tüm Birimlere” başlığı ile gönderilen yazının tamamı ise şöyle:

12 Mart Pazar günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 8. Açılış Bayramı kapsamında Kocaeli’ye geliyor. Kocaeli Valiliği, kamu kurumları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin tamamladığı yatırımların açılışı Perşembe Pazarı olarak bilinen Demokrasi Medyanı’nda saat 16:00’da törenle gerçekleştirilip Kocaeli’nin hizmetine sunulacak. Söz konusu açılış törenine kurumumuzda çalışan (memur, işçi, taşeron) tüm personelin aileleriyle beraber katılımı gerekmektedir. Araçlar belediye hizmet binası önünde saat 14:00’te kalkacaktır. Bilgi ve gereğini rica ederim.

Aynı etkinlik için Derince Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Işık imzalı bir yazı da Derince Belediyesi personeline gönderilerek, “tüm personelin katılmasının zorunlu olduğu” belirtildi.

derince belediyesi yazi