Erdoğan'ın elini öptüğü çocuğun Kuveyt Emiri'nin oğlu olduğu iddiası

Erdoğan'ın elini öptüğü çocuğun Kuveyt Emiri'nin oğlu olduğu iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

Fotoğrafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elini öptüğü kişi heyete çiçek sunmak üzere gelen iki Kuveytli çocuktan biri.

AA'nın sitesindeki fotoğraf açıklamasından da çocuğun heyetten olduğu bilgisi öğrenilebiliyor.

Bu içerik 6 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kuveyt ziyareti sırasında Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir el Sabah’ın oğlunun elini öptüğü iddia edildi.

kuveyt emir oglu el

Fotoğrafta Erdoğan’ın elini öptüğü çocuk, Kuveyt Emiri’nin oğlu değil. Heyete çiçek sunmak üzere gelen iki Kuveytli çocuktan biri.

Erdoğan’ın elini öptüğü çocuğun, Kuveyt Emiri’ne de çiçek verdiği videoda da görülüyor.

kuveyt emir cicek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 9 Mayıs’ta Kuveyt Emiri’ni ziyaret etti.

Kayhan Özer’in çektiği fotoğraf, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kuveyt'e gelişinde, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir el Sabah tarafından resmi törenle karşılandı. Heyetlerin takdiminin ardından iki Kuveytli çocuk, Erdoğan ve Kuveyt Emiri el Sabah'a çiçek sundu” açıklamasıyla yayınlandı.

87 yaşındaki Kuveyt Emiri Sabah Ahmed Cabir el Sabah’ın Kuveyt devletinin resmi sitesinde belirtildiğine göre üç oğlu bir de kızı var. Erkek çocuklarından Nasser Al-Sabah 69 yaşında, üç oğlu ve üç kızı var. Hamad Al-Sabah ise KIPCO isimli holdingin başkanı ve bir oğlu, üç kızı var. Salwa Al-Sabah Kuveyt Emiri’nin tek kızı ve 2002 yılında göğüs kanserinden hayatını kaybetti. Ahmad Al-Sabah ise 1969 yılında trafik kazasında yaşamını yitirdi.