Ece Üner'in hesabından atıldığı iddia edilen tweet

Ece Üner'in hesabından atıldığı iddia edilen tweet

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

Tweeti yazan “EceUnerShowTV” bir parodi hesabı.

Üner’in resmi hesabı Twitter tarafından doğrulandığını belirten mavi tik ikonuna sahip.

Üner hesabın sahte olduğunu açıkladı.

Bu içerik 2 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşılan bir tweet, haber spikeri Ece Üner tarafından paylaşılmış gibi algılandı. Ayrımcılık içeren tweet çok sayıda retweet, yorum ve beğeni aldı.

eceuner 1

Hesap parodi için açılmış

Üner’in resmi hesabıyla aynı profil ve kapak fotoğrafını kullanan hesabın açıklama kısmında, parodi amaçlı olduğu belirtilmiş. 

eceuner 2

Üner’in resmi hesabında ise Twitter tarafından doğrulandığını belirten mavi tik ikonunun yer aldığı görülüyor. Bu hesabın kullanıcı adı ise “eceuner12”.

eceuner 3

Tweet yaygınlaşınca Ece Üner kullanıcı ismi “EceUnerShowTV” olan hesabın kendisine ait olmadığını belirten bir tweet de attı. 

eceuner 4

Aynı isim ve görseller kullanılarak açılan hesaplar, sosyal medya kullanıcılarını yanıltabiliyor. Böyle durumlarda hesap açıklamaları yardımcı olabilir. Ünlü simaların resmi internet sayfalarında yer alan sosyal medya ikonlarını izleyerek de orijinal hesaplara ulaşabilirsiniz. 

Ece Üner, geçtiğimiz günlerde TV ekranından Kim Kardashian hakkında yaptığı yorum nedeniyle cinsiyetçilik eleştirilerine maruz kalmıştı.