David Beckham’ın oğullarıyla kadınlara şiddet uygulamamaları için sözleşme imzaladığı iddiası

David Beckham’ın oğullarıyla kadınlara şiddet uygulamamaları için sözleşme imzaladığı iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

Konuyla ilgili İngilizce kilit kelimelerle arama yapıldığında anlamlı bir sonuç çıkmıyor.

Eski futbolcunun herhangi bir resmi sosyal medya hesabında böyle bir paylaşım bulunmuyor.

İngilizce herhangi bir güvenilir kaynakta böyle bir bilgi yok. İddia Türkçede yayılmış.

Sosyal medya hesaplarında yayılan ve bazı televizyon programlarında da yer bulan bir iddiaya göre, eski futbolcu David Beckham, erkek çocuklarıyla hayatlarına giren kadınlara şiddet uygulamamaları için sözleşme imzaladı. İddiaya göre bu sözleşme, kadınlara şiddet uygulamaları halinde çocukları mirastan alıkoyacak.

beckham ailesiiddia

Beckham böyle bir sözleşmeye imza atmış ve konu basına ya da kamuoyuna sızmış olsa, bunu muhakkak Britanya basınında da görmemiz gerekirdi.

Ancak internette İngilizce kilit kelimelerle arama yapıldığında, bu dilde anlamlı bir sonuç çıkmıyor.

Görünen o ki iddialar Türkçede yayılmış. En eski paylaşımın 20 Haziran tarihli ve “Kim kaos ister” isimli magazin haberleri paylaşan bir Instagram hesabına ait olduğu görülüyor. Teyit hesaba paylaşımla ilgili soru sordu ancak henüz yanıt alamadı. Yani iddia burada uydurulmuş olabilir. Yine de bir sağlama yapalım.

Resmi hesaplarda böyle bir açıklama ya da paylaşım yok 

Her ihtimale karşı, Beckham'ın sosyal medya hesaplarında da bir tarama yapabiliriz.

David Beckham'ın resmi internet sitesinde Instagram, Facebook ve Weibo kullandığı bilgisi var. Ancak bu hesaplardan hiçbirinde iddia konusu sözleşmeye dair bir bilgi bulunmuyor

Teyit konu hakkında Beckham’a da ulaşmaya çalıştı ancak henüz yanıt alamadı. 

Nisan 2022’de Victoria-David Beckham çiftinin oğlu Brooklyn’in evlenmeden önce evlilik sözleşmesi imzaladığına dair haberler gündeme gelmişti. İddia bu haberle harmanlanıp ortaya çıkmış olabilir. 

Futbolcular özellikle yalan haberin konusu olabiliyorlar. Üstelik bu iddiaların çoğu, yapısı gereği yanlışlamanın zor olduğu "uydurma" kategorisinde yer alıyor.