Cem Yılmaz'ın saldırıya uğrayan heykeli satın aldığı doğru değil

Cem Yılmaz'ın saldırıya uğrayan heykeli satın aldığı doğru değil

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ
Bu içerik 6 yıldan daha eski tarihlidir.

Ressam Ali Elmacı’nın Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid’in yüzünü kadın bedeni formundaki bir heykele resmetmesine tepki gösteren bir grup, 3 Kasım’da İstanbul’daki Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezi’nde bu yıl 11.’si düzenlenen Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nın açılış etkinliğine saldırmıştı.

cem yilmaz contemporary istanbul

Sabah Gazetesi’nin Günaydın ekinde yer alan 4 Kasım tarihli ve “Abdulhamit'e büyük saygısızlık; utanç heykelini Cem Yılmaz satın aldı” başlıklı haberine göre Contemporary İstanbul’u ziyaret eden Cem Yılmaz tepki çeken heykeli 82 bin TL ödeyerek satın aldı.

cem yilmaz heykel

Tartışmalı heykeli satın alıp almadığı konusunda iddiaların yaygınlaşması üzerine Cem Yılmaz resmi Twitter hesabından bir açıklama yaparak haberleri yalanladı.

Konu hakkında bilgi almak için ulaştığımız, söz konusu eserin sahibi Ali Elmacı, teyit.org’a yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

Cem Yılmaz'ın heykelimi satın aldığıyla ilgili haberler söylentiden ibaret. Heykel şu an depomda ve onu kişisel sergim olduğunda güvenli biçimde sergileyeceğim. Teşekkürler.