Borsa İstanbul'un Hızlı Karar Alma Süreci etkinliğine Metin Doğan'ın katılacağı iddiası

Borsa İstanbul'un Hızlı Karar Alma Süreci etkinliğine Metin Doğan'ın katılacağı iddiası

Doğru Doğru
Bu içerik 6 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada dolaşıma giren bir afiş görselinde Borsa İstanbul’un “Hızlı Karar Alma Süreci” başlığı ile düzenlediği etkinlikte, 15 Temmuz günü tankın önüne yatan Metin Doğan’ın konuşmacı olacağı iddia edildi.

tweet ekran goruntusu

Borsa İstanbul, 26 Nisan’da yapılan “Hızlı Karar Alma Süreci” konulu etkinliğe katılmak isteyen personeli için resmi internet sitesinden bir kayıt formu açtı. Ancak etkinliğe konuşmacı olarak kimlerin katılacağı belirtilmedi. Kurumsal İletişim yetkilileri teyit.org’a yaptıkları açıklamada, sosyal medyada dolaşıma giren görselin kurum çalışanlarına gönderilen davetiye maili olduğunu ve Metin Doğan’ın da etkinliğe katılacağını doğruladı. Maili teyit.org’a gönderemeyeceklerini belirten yetkililer, etkiniğin kurum içi bir etkinlik olduğunu söyledi.

26 Mayıs’ta gerçekleşen etkinliğin fotoğrafları Borsa İstanbul’un resmi Facebook hesabında akşam saatlerinde yayınlandı. Metin Doğan’ın etkinlik kapsamında kürsüde konuşma yaparken ve plaket alırken çekilen fotoğraflarına bu linktenulaşmak mümkün. Ayrıca konuşmacı olarak katılan Doğan da, etkinliğin afişini 26 Mayıs Cuma günü Facebook profilinde paylaşmıştı.

borsa istanbul paylasim

Editör notu: Hazırladığımız analizlerde, en az iki somut delil olmasına, bu delillerin kullanıcılar tarafından tekrar incelenebilecek açık kaynaklar olmasına ve delillerin birbirini doğrulamasına önem veriyoruz. Borsa İstanbul Kurumsal İletişim etkinliği ve Doğan’ın konuşmacı olacağını 23 Mayıs’ta teyit.org’a doğrulamış da olsa, somut bir delil elde edilememesinden dolayı analiz, etkinlik gerçekleştikten sonra yayınlanabildi.