Ben Affleck'ten sonra Rihanna'ya da Nusret montajı

Ben Affleck'ten sonra Rihanna'ya da Nusret montajı

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ

Bulgular

Fotoğrafın orijinalinde Rihanna’nın, Nusret’in Salt Bae tişörtünü değil, düz beyaz tişört giydiği görülüyor.

Ben Affleck’in montajlanan fotoğrafının orijinalinde de düz bir üst var.

Bu içerik 6 yıldan daha eski tarihlidir.

numberone.com.tr, “Nusret’in tuz dökme akımına Rihanna ’da katıldı” başlığıyla geçtiği haberde Rihanna‘nın Nusret’in tuz dökme karikatürünün yer aldığı tişört ile görüntülendiğini iddia etti.

Nusret Gökçe’nin kendi Instagram hesabından paylaştığı ve @nusr-ett isimli Twitter hesabından paylaşılan fotoğrafla, Rihanna’nın Nusret Gökçe’nin ünlü Salt Bae hareketinin yer aldığı bir tişört giydiği iddia edildi. Gökçe, fotoğrafın altına, “Rihanna da bizden giyiniyo” notunu düştü.

Screenshot_2017 01 23_11.04.43

Rihanna’nın söz konusu fotoğrafı, 15 Temmuz 2013’e ait. Londra’da çekilen fotoğrafın montajlandığını söylemek mümkün. Fotoğrafın orijinalinde Rihanna’nın, Nusret’in Salt Bae tişörtünü değil, düz beyaz tişört giydiği görülüyor.

rihanna

Çektiği bir videonun sonundaki tuz serpme hareketiyle fenomen olan, Nusr-Et’in kurucularından Nusret Gökçe, James Corden’ın sunduğu Amerikan Talk Show programına espri malzemesi olunca dünyaca ünlü olmuştu.

Ben Affleck Nusret tişörtü giydi iddiası

Sputnik, Milliyet, T24 gibi haber sitelerinde yer alan haberlerde ABD'li oyuncu Ben Affleck’in, tuz serpme hareketiyle sosyal medyada fenomen olan Nusret Gökçe’nin tişörtünü giydiği iddia edildi.

nusret montaj

Fakat Ben Affleck’in Nusret Gökçe’nin tuz serpme hareketinin yer aldığı bir tişört giydiği iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Ben Affleck’in montajlanan fotoğrafının orijinali ise şöyle:

ben affleck

Güncelleme: 23/01/2017

Rihanna'nın Nusret tişörtü giydiği iddiası eklendi.